Reklama

Apple Mac mini - najlacnejší počítač od Apple je späť s novým hardvérom

Zdroj | Apple
Stanislav Vinc
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Najmenší a najlacnejší počítač od Apple sa po rokoch konečne dočkal zaslúženej aktualizácie. Nový Mac mini prináša najnovšie procesory, väčšie a rýchlejšie úložiská a krajší dizajn.

Zdroj | Apple

Stolný počítač Mac mini prichádza po rokoch v celkom novom dizajne, v ktorom je tentokrát umiestnený v základnej konfigurácii 4-jadrový procesor Intel Core i3, ktorému sekunduje 8 GB RAM. K dispozícii však bude aj 6-jadrový Intel Core i7 s maximálnym taktom 4,6 GHz a s maximálne 64 GB RAM, ktorá pracuje na frekvencii 2 666 MHz. Oproti predchádzajúcej generácii tak ide o 5-násobný nárast výkonu.

Zdroj | Apple

Základná konfigurácia bude obsahovať SSD disk s kapacitou 128 GB, no najvyššia konfigurácia ponúkne až 2 TB SSD. Súčasťou nového Mac Mini je aj bezpečnostný čip T2, ktorý nájdeme vo všetkých moderných počítačoch od Apple. Tento čip sa zároveň stará o dekódovanie HEVC videa s až 30-násobnou rýchlosťou.

Zdroj | Apple

Na zadnej strane nájdeme prekvapivo širokú ponuku portov, medzi ktorými je aj Ethernet port, ktorý v maximálnej konfigurácii ponúka rýchlosť až 10 Gb/s. Ďalej sú v ponuke až štyri USB-C/Thunderbolt 3 porty, plnohodnotný HDMI port, dvojica klasických USB portov a 3,5-mm jack.

Zdroj | Apple

Základná konfigurácia s procesorom Intel Core i3, 8 GB RAM a 128 GB SSD úložiskom bude stáť 799 dolárov. Predobjednávky na nový Mac mini budú otvorené ešte dnes a oficiálny predaj začne na vybraných trhoch už 7. novembra.

Nový Mac mini je po prvý krát vyrobený v obľúbenej sivej farbe, no zároveň ide o prvý stolný počítač od Apple, ktorého telo je vyrobené výlučne z recyklovaného hliníku, ktorý má ponúkať rovnaké vlastnosti, ako doteraz používaný čistý hliník.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.