Reklama

Apple kúpil texaskú firmu na výrobu procesorov

Marek Šimunek

Na začiatku mesiaca Apríl sa objavili dohady o tom, že sa Apple chystá kúpiť niektorú zo spoločností na výrobu procesorov. Jedným z možných kandidátov bola aj spoločnosť Intrinsity. Podľa denníka The New York Times sa nakoniec Apple a malá texaská spoločnosť na výrobu procesorov pre mobilné zariadenia dohodli.

 

Apple vs Intrinsity

 

Apple sa už dlho snažil o získanie firmy, ktorá by mu pomohla vo vývoji vlastného procesora s parametrami prekonávajúcimi súčasné procesory, používané v mobilných zariadeniach spoločnosti ako Apple iPad, iPhone alebo iPod Touch. Kúpa spoločnosti, vlastniacej patenty na výrobu mikroprocesorov, by mohla pre Apple znamenať výhodu, nakoľko Apple je známe snahou o výrobu mikroprocesorov, ktoré nie sú energeticky náročné, ale poskytujú dostatočný výkon požadovaný v mobilných zariadeniach.

Apple vs Intrinsity

Podľa zákulisných informácií denníka The New York Times, spoločnosť Apple zaplatila za kúpu Intrinsity 121 mil. $ (viac ako 91 mil. €). Hovorca spoločnosti Apple však odmietol vo svojom vyjadrení potvrdiť alebo vyvrátiť cenu tejto transakcie. Kúpa spoločnosti Intrinsity je už druhou kúpou za posledné dva roky, kedy Apple kúpilo menšiu spoločnosť, aby získalo možnosti vývoja vlastných mikroprocesorov. V roku 2008 totiž kúpilo za cenu 278 mil. $ (takmer 210 mil. €) spoločnosť PA Semi. Veľa zamestnancov spoločnosti PA Semi opustilo spoločnosť hneď po kúpe. Prvé informácie o možnosti odkúpenia Intrinsity spoločnosťou Apple sa začali objavovať na začiatku tohto mesiaca, kedy sa niektorí zamestnanci Intrinsity začali na stránkach sociálnych sietí vydávať za zamestnancov spoločnosti Apple. V budúcnosti sa teda pravdepodobne budeme môcť tešiť na nové procesory z dielne Apple, poskytujúce ešte vyšší výkon pri nižšej spotrebe energie.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.