Reklama

Apple iPhone s USB-C? Slovenská firma sa venuje aj takýmto úpravam

Richard Pliešovský

Vo svojej dobe bol Lightning port od Apple dar z nebies. Technológie odvtedy poriadne pokročili, no Lightning nás sprevádza aj na najnovších iPhonoch Pro za viac ako tisícku eur. Na internete pár nadšencov ukázalo, ako sa dá upraviť iPohne, no vedeli ste o tom, že priamo na Slovensku existuje firma, ktorá dokáže upraviť Lightning na USB-C port?

Na prvý pohľad banálna úprava nie je vôbec jednoduchá. Okrem toho, že vyžaduje primerané zručnosti v mikroelektronike, je nutné byť vybavený poriadnou dávkou trpezlivosti.

Pozrite si

Čo je to USB-C a ako si vybrať správny USB-C kábel?

Technici zo slovenskej firmy Deep vzali do rúk nový iPhone 12 Pro Max a vymenili pôvodný port za USB-C. Stopercentná funkčnosť je dosiahnutá vďaka použitiu originálneho certifikovaného MFi čipu od Apple a vysoko kvalitný USB-C konektor.

Zdroj | Deep

S takto inovovaným iPhone dokážete urobiť všetko, čo s pôvodným portom. To znamená nabíjanie a synchronizáciu dát, videí, či hudby. Ako čerešnička na torte je zachovaná vodeodolnosť IPX4.

 

Pýtate sa, či budete môcť poslať chalanom z Deep vlastný iPhone a oni vám vymenia port? Aj my sme boli zvedaví. Roman Mytnik nám povedal „Tento projekt vznikol ako náš hobby projekt. Overiť, či sme to schopní spraviť aj my. Všetko zavisí od úspechu tohto kúska, ak bude záujem o takto upravované iPhony, tak to nie je vylúčené.“

Momentálne je na predaj tento jediný kúsok. Ak by ste mali záujem, môžete sa zúčastniť aukcie na eBay.com.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.