Reklama

Apple iPhone 4: za tri dni takmer 2 mil. predaných!

Marek Šimunek

Spoločnosť Apple môže spokojne oslavovať. Už počas prvého víkendu sa potvrdilo, že nový iPhone 4 pôjde v stopách svojich predchodcov a stane sa rovnakým fenoménom ako prvá verzia iPhone, jeho nasledovníci iPhone 3G/GS a Apple iPad.

iPhone 4

Nákupná horúčka s témou iPhone 4 sa začala už 15. júna, kedy bolo možné predobjednať si najnovší jablčný telefón Apple iPhone 4. Už počet predobjednávok, ktorý sa zastavil na sume 600 000 svedčil o tom, že iPhone 4 bude viac ako obľúbený. Avšak ani spoločnosť Apple nečakala takú predajnosť za prvý víkend. Oficiálny predaj iPhone 4 sa v piatich krajinách začal 24. júna a počas prvých troch dní sa ho predalo neskutočné množstvo, 1,7 milióna kusov. Podľa vyjadrení generálneho riaditeľa spoločnosti Steva Jobsa je začiatok predaja  iPhone 4 „tým najúspešnejším uvedením nového produktu v celej histórii Apple“.

iPhone 4

Záujem o nový iPhone je dokonca tak veľký, že ho spoločnosť nestíha do predajní dodávať a v niektorých mestách si musia zákazníci na iPhone 4 počkať. Pre porovnanie, v dobe uvedenia iPhone 3G a 3GS sa počas prvého víkendu predalo 1 milión týchto iPhonov. Tieto čísla však ešte nie sú konečné, nakoľko vysoké percento záujemcov stále čaká na moment keď sa do predajní dostane aj biela verzia iPhone 4 a množstvo predaných iPhonov ešte stúpne keď sa iPhone 4 dostane v najbližších mesiacoch do predaja v ďalších 18-tich krajinách.

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.