Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Apple iPhone 14 sa budú predávať aj v Rusku. Ako je to možné?

Apple iPhone 14 sa budú predávať aj v Rusku. Ako je to možné?
Zdroj | Apple
Richard Pliešovský
Apple iPhone 14 sa budú predávať aj v Rusku. Ako je to možné?
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Používatelia v Rusku si budú môcť kúpiť aj nové iPhony série 14 a to i napriek tomu, že Apple už v marci zastavil predaj svojich nových produktov. Ako isto viete, išlo o reakciu na inváziu Ruska na Ukrajinu.

Podobne dopadli aj služby, napríklad iCloud, Apple Music, či Appe TV+. Napriek tomu je možné, že používatelia z tejto krajiny budú mať šancu získať aj najnovšie iPhony.

V Rusku totiž funguje systém, ktorý umožňuje obchodníkom dovážať produkty z USA bez toho, aby potrebovali povolenie od vlastníka ochrannej známky. Agentúre Reuters potvrdil vysoký vládny predstaviteľ, že iPhony 14 budú zahrnuté do programu. „Prečo nie?“ spýtal sa minister obchodu a priemyslu Denis Manturov na otázku o dovoze iPhonu 14. „Ak si spotrebitelia budú chcieť kúpiť tieto telefóny, áno. Bude tu príležitosť.“

Obsah pokračuje pod reklamou

Aktuálne najnovšie modely sa už v krajine dajú predobjednať, a to aj napriek zastavenému oficiálnemu dovozu z Apple.

Ruský mobilný operátor MTS spustil predobjednávky hneď vo štvrtok ráno, pričom iPhone 14 vo verzii 128 GB začínal na cene 84 990 rubľov (zhruba 1 398 dolárov). MTS však varoval, že dodanie objednávok môže trvať až 120 dní a vyhradil si právo zrušiť objednávky, ak budú problémy s ich dovozom do krajiny.

Otázne je, aký zmysel má kupovať si pomerne drahý smartfón s tým, že väčšina služieb, ktoré dávajú zariadeniu pridanú hodnotu, nebude „šťastnému“ majiteľovi fungovať. Optimista by povedal, že je to neklamný znak toho, že vojna na Ukrajine čoskoro skončí. Pesimista by skonštatoval, že logo Apple je dostatočne snobské aj bez toho, aby sa musel iPhone 14 zmysluplne využívať.

Zdroj