Reklama

Apple iPhone 13 (PRODUCT)RED je jednoznačne najkrajší iPhone na trhu

Števo Porubský

Dnes nám do redakcie dorazil úplne novučký Apple iPhone 13 vo verzii (PRODUCT)RED. Samozrejme, aj predošlá generácia bola v tejto ikonickej farbe, no po dlhom čase sme sa dostali práve k nej. Už po rozbalení je ale jasné, že toto je najkrajší iPhone 13 na trhu.

Ekologické malé balenie bez nabíjačky je takmer čisto papierové, iba nálepky vzadu sú čiastočne plastové, aby sa lepšie trhala plomba.

Po otvorení na vás vykukne hlbokočervený smartfón s neprehliadnuteľnou časťou s fotoaparátmi. Po novom sú diagonálne, pretože čipy pod optikami sú o čosi väčšie ako v minulosti.

Väčšie je aj telo, no nie na výšku či šírku, ale na hrúbku. Papierovo je to len 0,3 mm, pocitovo je to viac. Možno aj preto, že novinka je o 10 gramov ťažšia. 174 gramov je už cítiť. Dôvodom hrubšieho tela je ale aj väčšie batéria. Tá má 3 240 mAh/12,41 Wh (pôvodne male 2 815 mAh/10,78 Wh).

Mimochodom, nákupom (PRODUCT)RED zároveň prispievate (prostredníctvom Apple) na boj s vírusom HIV a ochorením AIDS. Aktuálne však Apple cez nadáciu (RED) smeruje peniaze na boj s ochorením COVID-19.

Miernu zmenu si fanúšikovia všimnú aj vpredu – výraz v displeji, tzv. notch, je o čosi menší, no stále patrí k naväčším na trhu. Na druhej strane sa iPhone stále hrdí špičkovým rozpoznávaním tváre Face ID. Inak sú si iPhone 12 a iPhone 13 ako vajce vajcu.

Tie najdôležitejšie zmeny sa totiž diali vo vnútri. Už spomínaná batéria, ale aj novší a podstatne výkonnejší čipset Apple A15 Bionic s 5 nm architektúrou, nový duálny fotoaparát s 12 Mpx snímačmi či odolnejšie krycie sklá na telefóne.

Keď (PRODUCT)RED, červený je aj šuplík na nano SIM kartu…

K dokonalosti mohol byť červený aj USB-C – Lightning kábel v balení. Okrem neho v balení je iba nástroj na vysunutie šuplíka a niekoľko papierov. A, samozrejme, Apple nálepka.

Škoda len, že nový iPhone 13 nemá napríklad výkonnejšie nabíjanie, tak drôtové, ako aj bezdrôtové. To ostalo pri 20 W, resp. 7,5 W pri Qi nabíjaní.

Apple iPhone 13 (PRODUCT)RED si môžete kúpiť on-line, napríklad aj z Alza.sk od 899 €.

TECHBOX.sk môže za predaj produktu v článku získať províziu formou affiliate programov slovenských e-shopov a porovnávačov cien.

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.