Reklama

Apple iPad v NAY Elektrodomoch? Áno, aj nie!

Roman Calík

Už od štvrtka bude revolučný iPad vo vybraných predajniach NAY Elektrodom. Kúpiť si ho však ešte stále nebude možné…

Keď sme dostali pozvánku na tlačovku spoločnosti NAY, kde nám mali predstaviť Apple iPad ešte pred začiatkom predaja na Slovensku, potešili sme sa. Aj sa tak stalo, 17. augusta 2010 sme iPad držali v ruke a s napätím očakávali informácie o jeho príchode a cenách. To, čo sme sa dozvedeli však poteší i nepoteší.

Apple iPad

Dobrou správou je to, že od štvrtka, t.j. 19. augusta 2010 si budete môcť Apple iPad vyskúšať v plnej kráse vo vybraných 9 predajniach NAY Elektrodom. Malo by ísť o 16 či 64 GB verzie Apple iPad s podporou Wi-Fi, ktoré budú pre návštevníkov predajní k dispozícii až do samotného uvedenia na slovenský trh. Ak ste z Bratislavy (3 predajne), Košíc, Banskej Bystrice, Nitry, Trenčína, Popradu či zo Žiliny, iPad budete mať blízko. Ostatní nadšenci si za ním budú musieť vycestovať, do zvyšných predajní NAY Elektrodom sa totiž Apple iPad dostane až po uvedení do predaja. Skvelou správou je i to, že si Apple iPad budete môcť i objednať v podobe nezáväznej objednávky. Tým by ste si mohli zabezpečiť to, že keď sa na Slovensku objaví v obmedzenom množstve, mali by ste byť medzi prvými, ktorí ho dostanú.

 

Apple iPad

Žiaľ opäť zaúradovala neúprosná a tvrdá politika Apple, kde nič nie je jasné do úplného začiatku predaja. A tak ceny jednotlivých verzií Apple iPad ako i presný termín uvedenia na trh nie sú známe. Odhaduje sa, že do predaja by mal prísť iPad na Slovensku už v priebehu októbra 2010, žiaľ podľa informácií z nášho zdroja, to môže byť až november 2010. A tak si vlastne môžete Apple iPad nezáväzne objednať, avšak presnú cenu ani termín dodania sa nateraz nedozviete, aj keby vám ju NAY Elektrodom rád poskytol.

Apple iPad by mal byť v NAY Elektrodomoch dostupný od najlacnejšej 16 GB verzie až po najdrahšiu 64 GB verziu, prioritne budú dodávané verzie s Wi-Fi. Model s Wi-Fi+3G sa pravdepodobne objaví skôr u mobilných operátorov, škoda. A čo ceny? Tie by sa mali pohybovať od 500 do 800 €. Najlacnejšia verzia 16 GB + Wi-Fi tak výjde na 500 €, najdrahšia verzia 64 GB s Wi-Fi by mala stáť niekde medzi 700 – 800 €.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.