Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Apple iPad: úspešnejší štart ako iPhone!

Apple iPad: úspešnejší štart ako iPhone!
Marek Šimunek
Apple iPad: úspešnejší štart ako iPhone!

Cez veľkonočné sviatky sa na americkom trhu začal predávať nový tablet Apple iPad, o ktorom sme si už písali. Ceny iPadu začínajú na hranici 499 USD (cca. 370,51 EUR) za 16 GB Wi-Fi model a končia na sume 829 USD (cca. 615,53 EUR) za 64 GB Wi-Fi + 3G model. Nové iPady si môžu používatelia v USA zakúpiť priamo v retail obchodoch, alebo v online e-shope s bezplatným doručením až domov.

Apple iPad štart predaja USA
Štart predaja San Francisco. Zdroj: CNETTV

Podľa údajov uverejnených spoločnosťou Apple, predajnosť iPadu v prvý deň jeho uvedenia prekročila všetky predpoklady. Počas 3. apríla 2010 bolo totiž predaných viac ako 300 tisíc iPadov. V tomto počte sú pravdepodobne zahrnuté aj predobjednané iPady, to však nič nemení na kolosálnosti tohto čísla, najmä ak si spomenieme na to, že počas prvých 30-tich hodín predaja iPhone bolo predaných 270 tisíc kusov tohoto revolučného mobilného telefónu. Aby nebolo čísel málo, tak prvý majitelia iPadu stiahli za prvý deň viac ako 1 milión aplikácií a 250 tisíc elektronických kníh. Tieto čísla sú ešte o to prekvapivejšie, ak si uvedomíme, že veľa budúcich používateľov stale čaká na verziu Wi-Fi + 3G, ktorej predaj by sa mal spustiť budúci mesiac.

Apple iPad

Apple iPad je teda skutočným trhákom, podobne ako to bolo v prípade iPhone. Na jeho oficiálny predaj na našom trhu si však budeme musieť ešte nejakú tú dobu počkať. Žiaľ…