Reklama

Apple iPad: úspešnejší štart ako iPhone!

Marek Šimunek

Cez veľkonočné sviatky sa na americkom trhu začal predávať nový tablet Apple iPad, o ktorom sme si už písali. Ceny iPadu začínajú na hranici 499 USD (cca. 370,51 EUR) za 16 GB Wi-Fi model a končia na sume 829 USD (cca. 615,53 EUR) za 64 GB Wi-Fi + 3G model. Nové iPady si môžu používatelia v USA zakúpiť priamo v retail obchodoch, alebo v online e-shope s bezplatným doručením až domov.

Apple iPad štart predaja USA
Štart predaja San Francisco. Zdroj: CNETTV

Podľa údajov uverejnených spoločnosťou Apple, predajnosť iPadu v prvý deň jeho uvedenia prekročila všetky predpoklady. Počas 3. apríla 2010 bolo totiž predaných viac ako 300 tisíc iPadov. V tomto počte sú pravdepodobne zahrnuté aj predobjednané iPady, to však nič nemení na kolosálnosti tohto čísla, najmä ak si spomenieme na to, že počas prvých 30-tich hodín predaja iPhone bolo predaných 270 tisíc kusov tohoto revolučného mobilného telefónu. Aby nebolo čísel málo, tak prvý majitelia iPadu stiahli za prvý deň viac ako 1 milión aplikácií a 250 tisíc elektronických kníh. Tieto čísla sú ešte o to prekvapivejšie, ak si uvedomíme, že veľa budúcich používateľov stale čaká na verziu Wi-Fi + 3G, ktorej predaj by sa mal spustiť budúci mesiac.

Apple iPad

Apple iPad je teda skutočným trhákom, podobne ako to bolo v prípade iPhone. Na jeho oficiálny predaj na našom trhu si však budeme musieť ešte nejakú tú dobu počkať. Žiaľ…

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.