Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Apple iPad: 28. mája 2010 už aj v Európe!

Apple iPad: 28. mája 2010 už aj v Európe!
Marek Šimunek
Apple iPad: 28. mája 2010 už aj v Európe!

Apple iPad, predstavený v januári tohto roku sa pomaly ale isto aj napriek kritike stáva rovnakým fenoménom ako Apple iPhone. V svojej tlačovej správe spoločnosť Apple oznámila, že 28. mája 2010 uvedie iPad v ďalších deviatich krajinách. Skákať radosťou tak môžu prípadný záujemcovia v Austrálii, Kanade, Francúzsku, Taliansku, Japonsku, Španielsku, Švajčiarsku a UK.

iPad EU

Predobjednávky na nového miláčika s nahryznutým jabĺčkom v logu prijímajú online predajne Apple Store v týchto krajinách už dnes (10. mája 2010). Podľa tlačovej správy Apple uvedie iPad aj v Rakúsku, Belgicku, Honk Kongu, Írsku, Luxembursku, Mexiku, Novom Zélande a v Singapure v priebehu mesiaca jún. Presný termín uvedenia rovnako ako aj cenové podmienky, však spoločnosť oznámi formou tlačovej správy neskôr. Naneštastie pre prípadných kupcov u nás na Slovensku sa ani v jednej z uvedených tlačových správ nenachádza informácia o dostupnosti iPadu Wi-Fi alebo iPadu Wi-Fi + 3G na Slovensku. Na oficiálne uvedenie u nás si teda budeme musieť ešte nejaký ten mesiac počkať.

iPad EU

Veľká Británia sa stala jednou z vyvolených krajín, do ktorej sa 28. mája iPad dostane. Spoločnosť Orange, ktorá je jedným z najväčších mobilných operátorov v UK oznámila, že okrem UK chystá uvedenie iPadov aj vo Francúzsku, Španielsku a Švajčiarsku. Po vzore Apple iPhone sa Orange chystá iPad uviesť aj v ostatných krajinách neskôr v priebehu roka 2010. Táto informácia teda môže nasvedčovať tomu, že aj na Slovensku sa po vzore iPhonu u nášho oranžového operátora budeme môcť tešiť aj z iPadu. Orange UK už predstavil aj dátové paušály, ktoré budú môcť užívatelia iPadov v ich mobilnej sieti využívať. Programy budú založené na jednoduchom princípe „pay-as-you-consume“ (plaťte podľa používania), pričom budú dostupné denné, týždenné a mesačné dátové programy. Užívatelia v UK budú platiť cenu 5p (6 centov) za jeden prenesený MB, pričom celková suma za mesiac nepresiahne 40£ (46,08 €). Súčasne s oznámením dátových programov pre iPad Orange UK uviedlo aj ceny pre jednotlivé modely iPadu, ktoré môžete vidieť v tabuľke.

iPad EU

Od štartu predaja Apple iPadu v USA sa predalo viac ako milión iPadov a užívatelia stiahli viac ako 12 miliónov aplikácií z Apple App Store a 1,5 milióna elektronických kníh pomocou iBook Store. Záujem o nový iPad v USA je naozaj veľký a v niektorých online Apple Store sú dokonca oba modely iPadu vypredané. Užívatelia, ktorý kúpu iPadu 3G ešte zvažujú môžu využiť službu „Notify me“, pomocou ktorej sa zaradia do čakacej listiny a Apple ich bude mailom informovať akonáhle sa nová zásielka iPadov 3G dostane na predajne. Momentálna čakacia doba sa pohybuje v rozmedzí 5 až 7 dní. To či iPad vzbudí rovnaký záujem aj v Európe bude známe čoskoro po jeho uvedení vo všetkých ostatných krajinách.