Reklama

Apple iPad: 28. mája 2010 už aj v Európe!

Marek Šimunek

Apple iPad, predstavený v januári tohto roku sa pomaly ale isto aj napriek kritike stáva rovnakým fenoménom ako Apple iPhone. V svojej tlačovej správe spoločnosť Apple oznámila, že 28. mája 2010 uvedie iPad v ďalších deviatich krajinách. Skákať radosťou tak môžu prípadný záujemcovia v Austrálii, Kanade, Francúzsku, Taliansku, Japonsku, Španielsku, Švajčiarsku a UK.

iPad EU

Predobjednávky na nového miláčika s nahryznutým jabĺčkom v logu prijímajú online predajne Apple Store v týchto krajinách už dnes (10. mája 2010). Podľa tlačovej správy Apple uvedie iPad aj v Rakúsku, Belgicku, Honk Kongu, Írsku, Luxembursku, Mexiku, Novom Zélande a v Singapure v priebehu mesiaca jún. Presný termín uvedenia rovnako ako aj cenové podmienky, však spoločnosť oznámi formou tlačovej správy neskôr. Naneštastie pre prípadných kupcov u nás na Slovensku sa ani v jednej z uvedených tlačových správ nenachádza informácia o dostupnosti iPadu Wi-Fi alebo iPadu Wi-Fi + 3G na Slovensku. Na oficiálne uvedenie u nás si teda budeme musieť ešte nejaký ten mesiac počkať.

iPad EU

Veľká Británia sa stala jednou z vyvolených krajín, do ktorej sa 28. mája iPad dostane. Spoločnosť Orange, ktorá je jedným z najväčších mobilných operátorov v UK oznámila, že okrem UK chystá uvedenie iPadov aj vo Francúzsku, Španielsku a Švajčiarsku. Po vzore Apple iPhone sa Orange chystá iPad uviesť aj v ostatných krajinách neskôr v priebehu roka 2010. Táto informácia teda môže nasvedčovať tomu, že aj na Slovensku sa po vzore iPhonu u nášho oranžového operátora budeme môcť tešiť aj z iPadu. Orange UK už predstavil aj dátové paušály, ktoré budú môcť užívatelia iPadov v ich mobilnej sieti využívať. Programy budú založené na jednoduchom princípe „pay-as-you-consume“ (plaťte podľa používania), pričom budú dostupné denné, týždenné a mesačné dátové programy. Užívatelia v UK budú platiť cenu 5p (6 centov) za jeden prenesený MB, pričom celková suma za mesiac nepresiahne 40£ (46,08 €). Súčasne s oznámením dátových programov pre iPad Orange UK uviedlo aj ceny pre jednotlivé modely iPadu, ktoré môžete vidieť v tabuľke.

iPad EU

Od štartu predaja Apple iPadu v USA sa predalo viac ako milión iPadov a užívatelia stiahli viac ako 12 miliónov aplikácií z Apple App Store a 1,5 milióna elektronických kníh pomocou iBook Store. Záujem o nový iPad v USA je naozaj veľký a v niektorých online Apple Store sú dokonca oba modely iPadu vypredané. Užívatelia, ktorý kúpu iPadu 3G ešte zvažujú môžu využiť službu „Notify me“, pomocou ktorej sa zaradia do čakacej listiny a Apple ich bude mailom informovať akonáhle sa nová zásielka iPadov 3G dostane na predajne. Momentálna čakacia doba sa pohybuje v rozmedzí 5 až 7 dní. To či iPad vzbudí rovnaký záujem aj v Európe bude známe čoskoro po jeho uvedení vo všetkých ostatných krajinách.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.