Reklama

Apple chystá revolučnú technológiu, ktorou opäť stanoví trend pre celý segment

Zdroj | Apple
Richard Pliešovský
Zdroj | Apple
Zdroj | Apple

Apple Watch sú najpredávanejšie hodinky na svete. Nie sú dokonalé, ale svojim majiteľom ponúkajú najlepší pomer cena/výkon/vzhľad. Tento mix je ideálne namiešaný a tak sa hodinky stále predávajú ako teplé rožky.

Udržať náskok niečo stojí. Volá sa to inovácia a kreativita. Apple aktuálne získal patent na zaujímavú vychytávku, ktorá dá hodinkám opäť niečo, čo nikto iný nemá. Spoločnosť sa tentokrát nezamerala na Apple Watch, ale na remienok.

Výrobca nedávno získal patent na remienok, ktorý dokáže meniť farbu podľa nastavenia v aplikácii Watch. V patente sa dokonca uvádza, že remienok je schopný zobrazovať „ikony, tvary a text“ ale i využívať zmenu farby na signalizáciu notifikácií.

Obsah pokračuje pod reklamou

Remienok je vybavený elektrochemickými prvkami, vďaka čomu dokáže v reakcii na zmenu malých napätí meniť farbu a priehľadnosť. Ide teda o niečo podobné, čo už poznáme z automobilového sektoru. Podobná technológia sa využíva v samostmievacich spätných zrkadlách. Keď v nich senzor rozpozná oslnenie vzadu idúceho vozidla, aktivuje sa stmievacia funkcia a zníži sa nepriehľadnosť fólie, či sklenenej vrstvy na zrkadle.

Spomínaná technológia sa využíva aj v konferenčných miestnostiach so sklenenými stenami, ktoré môžu byť v jeden okamih priehľadné a v druhý nepriehľadné.

Zdroj | Patently Apple

Apple technológiu aplikoval na remienok s trojpruhovým dizajnom umožňujúcim nezávislé ovládanie každého pruhu. Inovatívny remienok dokáže zobraziť plné farby ale i rôzne vzory. Elektrochromatické prvky majú byť prepletené do látky remienka.

Používatelia môžu chcieť možnosť prispôsobiť si remienky hodiniek tak, aby vyjadrovali rozmanitosť a štýl. Používateľ si môže napríklad želať remienok na hodinky konkrétnej farby na základe používateľského výberu oblečenia, iných nositeľných výrobkov, prostredia alebo iných preferencií.

Zdroj | Patently Apple

Ukazuje sa, že v blízkej budúcnosti už nebudeme musieť kupovať viacero remienkov, aby sme mohli striedať farby. Otázna je výška ceny, niektoré originálne remienky od Apple stoja toľko, čo smart hodinky od iných výrobcov. Takýto inteligentný remienok bude určite poriadne mastný. Nevieme tiež, či si remienok poradí s odolnosťou voči vode, čo je pre mnohých používateľov dôležitá vlasnosť.

Napokon však môže ostať patent nevyužitý, tak ako veľa iných šikovných nápadov.

Ak sa vám widget nezobrazuje správne kliknite sem.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.