Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Appka MasterCard Mobile už vie používať aj NFC a čítať QR kódy

Appka MasterCard Mobile už vie používať aj NFC a čítať QR kódy
Števo Porubský
Appka MasterCard Mobile už vie používať aj NFC a čítať QR kódy

MasterCard Mobile

Začiatkom augusta MasterCard s ďalšími partnermi na Slovensku spustili aplikáciu MasterCard Mobile, vďaka ktorej ste si mohli vychutnávať mobilné platby hoci aj bez NFC či iných vychytávok. Po necelom mesiaci ale spoločnosť pridáva nové funkcie ako dobíjanie kreditu, platenie faktúr pomocou naskenovania QR kódu či platby cez NFC (zabezpečuje technológia platenia Host Card Emulation). MasterCard Mobile sa tak stáva takmer plnohodnotnou mobilnou peňaženkou. Chýba už len azda možnosť výberu hotovosti z bankomatu, ktorú nedávno spustila Tatra banka.

POZRITE SI: MasterCard spúšťa nový spôsob platby cez aplikáciu

MasterCard Mobile

Výhodou MasterCard Mobile je podľa spoločnosti pohodlné a bezpečné platenie na internete, bez nutnosti zadávania údajov z karty do počítača. Nespornou výhodou je prítomnosť NFC s HCE. HCE ako otvorená architektúra umožňuje realizovať platby a využívať ďalšie služby s technológiou NFC – vrátane vernostných programov, prístupu do budov alebo cestovných dokladov – bez nutnosti použitia zabezpečovacieho prvku.

Aplikáciu MasterCard Mobile si môžete stiahnuť pre iOS alebo Android OS operačné systémy. V produktoch Apple si ale NFC platby zatiaľ nevychutnáte.

MasterCard Mobile

Foto: MasterCard