Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Aplikáciu WhatsApp už čoskoro na týchto iPhonoch nespustíte

Aplikáciu WhatsApp už čoskoro na týchto iPhonoch nespustíte
Zdroj | rawpixel (Pixabay)
Michal Sobek
Aplikáciu WhatsApp už čoskoro na týchto iPhonoch nespustíte
Zdroj | rawpixel (Pixabay)
Zdroj | rawpixel (Pixabay)

Četovacia aplikácia WhatsApp čoskoro prestane fungovať na niektorých starších iPhonoch. Spoločnosti sa neoplatí predlžovať podporu pre malé percento zariadení.

Pozrite si

So stratou Apple Watch v Disney World prišla aj o 40-tisíc dolárov z karty

WhatsApp, vlastnený spoločnosťou Meta, patrí medzi najobľúbenejšie četovacie aplikácie na svete a častokrát do aplikácie pridávajú nové užitočné funkcie.

Zdroj | WhatsApp

Tieto funkcie však nemusia fungovať na starších zariadeniach a preto WhatsApp obmedzuje funkčnosť na niektorých starších iPhonoch s operačným systémom iOS 10 a iOS 11. Centrum pomoci WhatsApp tiež uvádza, že v súčasnosti sú podporované iba verzie iOS 12 a novšie.

Dôvod zrušenia podpory starších operačných systémov stojí peniaze, a to nedáva spoločnosti zmysel, ak len malé percento ľudí používa staršie verzie operačných systémov.

Pozrite si

Prečo nás elektrický Megane na Slovensku prekvapil? PS: Má aj Android

WhatsApp začal upozorňovať používateľov iPhone s operačnými systémami iOS 10 a iOS 11, že musia inovovať na iOS 12 alebo novší, aby mohli aplikáciu naďalej používať. V opačnom prípade prestane aplikácia na ich iPhonoch po 24. októbri fungovať.

Ak sa pýtate, aké zariadenia majú ukončenú podporu pri verziách iOS 11, tak je to dvojica iPhonov 5 a 5C. iPhone 5 bol predstavený v septembri 2012 a iPhone 5C o rok neskôr.

Zdroj | LoboStudioHamburg (Pixabay.com)

Podľa januárovej správy je 72 % kompatibilných modelov iPhonov vydaných za posledné štyri roky aktualizovaných na iOS 15.

Pozrite si

Qualcomm predstavil „mozog“ pre vlajkové smartfóny. Hrozba pre Apple a Samsung?

Pre majiteľov Androidov je WhatsApp k dispozícii od verzie 4.1. Časom určite aj tam príde k ukončeniu podpory pre staršie verzie systémov, ale to WhatsApp zatiaľ nekomunikoval.

Je veľa podobných četovacích aplikácií ako Messenger, Viber alebo Slack, takže aj majitelia starších iPhonov nemusia hneď aktualizovať na novší model.

Zdroj