Reklama

Aplikácia EyeWitness zbiera dôkazy o vojnových zločinoch

Zdroj | EyeWitness
Michal Spiegel
Zdroj | EyeWitness
Zdroj | EyeWitness

Na Ukrajine dochádza každý deň k množstvu vojnových zločinov. Pre efektívne monitorovanie takýchto zločinov vznikla aplikácia eyeWitness.

Za aplikáciou stojí britská nezisková spoločnosť eyeWitness to Atrocities. Používatelia tejto aplikácie môžu zachytávať fotografie a videá vojnových zločinov. Tento audiovizuálny materiál je možné následne použiť ako dôkazový materiál pred súdmi.

Okrem materiálu aplikácia zachytáva presné miesto, dátum a čas zhotovenia materiálu bež možnosti tieto dáta modifikovať. Výhodou tiež je, že zachytený materiál je možné ukryť, takže je chránený aj autor videí a fotografií. Na fotografie sa automaticky pridá časová známka, ktorá sa nedá odstrániť.

Pozrite si

Je ruská četovacia aplikácia Telegram bezpečná? Odpoveďou je jej história

Od 8. marca zároveň funguje špeciálna ukrajinská verzia tejto aplikácie. Zároveň je appka dostupná v angličtine, španielčine, francúzštine, arabčine a ruštine. EyeWitness aplikáciu je možné si stiahnuť zdarma pre iOS aj Android. Použiť sa dá aj bez pripojenia na internet, no na upload materiálu už je samozrejme internetové pripojenie nevyhnutné.

V dobe akou je táto, je častokrát jedinou „zbraňou“ smartfón, ktorý dokáže zachytiť zločiny proti ľudskosti a vojnové zločiny. Práve video materiál zohráva dôležitú úlohu počas súdnych procesov.

Aj vďaka tejto aplikácii sa tak bude dať lepšie zachytávať možné porušenia práv a vojnové zločiny. Zároveň vďaka nastaveniam je zachytený obsah prakticky nemožné upraviť.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.