Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Aplikácia 155.sk pomôže pri kontaktovaní záchrannej zdravotnej služby

Aplikácia 155.sk pomôže pri kontaktovaní záchrannej zdravotnej služby
Juraj Recký
Aplikácia 155.sk pomôže pri kontaktovaní záchrannej zdravotnej služby

Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby SR pripravilo mobilnú aplikáciu 155.sk. Tá slúži na ľahšie privolanie pomoci v prípade núdze. 

Aplikácia 155.sk je dostupná v obchodoch App Store a Google Play a je zdarma. Slúži na zjednodušenie kontaktovania záchranného strediska. 115.sk vie lokalizovať z kade pomoc voláte, nepočujúcim ponúka možnosť odoslať núdzovú správu. 

Zdroj | 155.sk

Po tom, čo si aplikáciu stiahnete, je dobré povoliť všetky prístupy, ktoré od vás žiada. Teda GPS, dáta a SMS. Inak by používanie aplikácie strácalo zmysel. Následne budete musieť autorizovať svoje telefónne číslo. Overovací kód príde SMS správou.

Po overení je potrebné vyplniť údaje kontaktnej osoby. Tá bude mailom upozornená vždy, keď pomoc privoláte. Osobná karta v aplikácii obsahuje najčastejšie zdravotné problémy, o ktorých zdravotníci potrebujú vedieť, keď poskytujú pomoc. 

Všetky údaje zadané do aplikácie sa automaticky ukážu pracovníkovi operačnéh strediska vždy, keď pomocou aplikácie vytočíte linku 155. Záchranné zdravotné zložky si ich vedia ľahko medzi sebou posielať, dokonca aj do sanitky.  

Núdzovú linku vytočíte štvorsekundovým podržaním symbolu telefónu v červenom krúžku alebo privolať pomoc.

Aplikácia funguje na celom území SR. Pomoc dokážete privolať, aj keď ste v prihraničnej oblasti a ste na roamingu. Aplikácia podporuje možnosť volať priamo Horskú záchrannú službu. V tomto prípade však nie je kontaktovaná linka 155. 

Ak nemáte internetové pripojenie, aplikácia odošle SMS správou skrátené dátové údaje do operačného strediska.

V aplikácii ďalej nájdete návod na prvú pomoc, vašu polohu zobrazenú na mapách od Google a v menu sú tiež informácie, ktoré ponúkajú nemocnice v okolí, či ďalšie tiesňové čísla.