AOC AGON sú nové zakrivené herné monitory

ZDROJ | AOCAOC AG272FCX

Spoločnosť AOC, známa hlavne pre širokú ponuku monitorov nezaháľa. Sériu AOC AGON doplnia dva zakrivené monitory s obnovovacou frekvenciou 144 Hz.

ZDROJ | AOC

Výrobca predstavil dva herné monitory. Oba majú klasický pomer strán 16:9, disponujú s panelom s 1 800 mm zakrivením a tenkými rámikmi. Poteší aj 144 Hz obnovovacia frekvencia s technológiou AMD FreeSync.

Najväčším rozdielom bude veľkosť, ktoré ide ruka v ruke s rozlíšením. Väčší, 31,5-palcový monitor má rozlíšenie QHD.  Jeho menší brat má 27 palcov a Full HD rozlíšenie. Oba však obsahujú mnoho funkcií, medzi ktorými nájdeme už spomínaný AMD FreeSync, Low Input Lag, Flicker-Free či Shadow Control.

ZDROJ | AOC

Všetky technológie sa zameriavajú na hráčsky zážitok a poskytujú hráčovi všetky potrebné nastavenia. Low Blue Light mode potom chráni používateľa pred nadmerným modrým svetlom vyžarujúceho z monitora.

Pozrite siAOC AGON AG251FZ – najrýchlejší AGON na trhu

Pre pohodlnú konfiguráciu majú monitory AOC AGON i QuickSwitch. Ide o malý ovládač ktorý nahrádza softvérové nastavovania a hráč po prispôsobení herného profilu jednoducho stlačí príslušné tlačidlo. Už známou funkciou monitorov AOC je tiež LED osvetlenie. Zvoliť je možné jednu z troch farieb, ako aj jej intenzitu.

ZDROJ | AOC

Po stránke vstupov zobrazovacím panelom nechýba nič podstatné. Dostupné sú dva HDMI i dva DisplayPorty, VGA aj USB 3.0. Výstup pre mikrofón či port pre slúchadlá je už potom samozrejmosť.

Oba monitory zo série AOC AGON budú dostupné od mája tohto roka. Menší súrodenec príde s cenou 449 €, naopak väčší brat s 80 centimetrovou uhlopriečkou 599 €.

ZdrojTlačová správa

Komentáre k článku