Reklama

ANTIK Telecom bude už aj v Bratislave a rovno s 1 Gbit/s internetom

Zdroj | ANTIK Telecom
Števo Porubský
Zdroj | ANTIK Telecom
Zdroj | ANTIK Telecom

Východoslovenský triple-play operátor ANTIK Telecom bude najnovšie operovať už aj v Bratislave. Dnes to oficiálne oznámili zástupcovia operátora. Služby budú podobné, ako má na východe republiky, pokrytie ešte porastie.

Zdroj | ANTIK Telecom

Operátor ANTIK Telecom sa na triple-play operátora vypracovával postupne a dlho, no v súčasnosti pokrýva cez satelit celé Slovensko, pričom vlastnou optickou sieťou (dokonca aj s 1 Gbit/s) 22 miest a viac ako 130 obcí prevažne Východného Slovenska. Patria medzi ne Košice, Vranov nad Topľou, Stropkov, Humenné, Poprad, Svit, Trebišov, Sečovce, Gelnica, Veľké Kapušany, Kráľovský Chlmec, Čierna nad Tisou, Hriňová, Hnúšťa, Poltár, Žarnovica, Nová Baňa, Tlmače, Strážske a Svidník.

Najnovšie k nim pribudne naše hlavné mesto, v ktorom začína operátor ponúkať svoje služby na optike. Okrem iného je to jediný operátor na Slovensku, ktorý si hardvér (ako napríklad set-top-boxy) vyrába sám, dokonca ho predáva do zahraničia.

Zdroj | ANTIK Telecom
Zdroj | ANTIK Telecom
Približná mapa pokrytia časti Nového a Starého Mesta v Bratislave ZDROJ | ANTIK Telecom

V Bratislave bude ponúkať triple-play služby, teda internet, TV a pevnú linku. Všetko cez optiku, ktorú budoval v posledných mesiacoch pomerne intenzívne a potichu. V súčasnosti je pokrytie zabezpečené pre viac ako 14 000 domácností. Presné miesta operátor nešpecifikoval, nebude existovať ani mapka, ako ju možno poznáme od mobilných operátorov. Informáciu o dostupnosti si tak musíte preveriť na web stránke ANTIKu, prípadne na 24/7 infolinke.

Budúcich používateľov určite poteší aj správa o tom, že v Bratislave bude dostupná aj 1 Gbit/s linka. V súčasnosti je pripojenie dostupné pre používateľov v mestských častiach Nové Mesto a Staré Mesto. Ide pritom o pasívnu optickú sieť GPON, ktorú si momentálne operátor z časti prenajíma od Towercomu. Rozširovanie vlastnej siete ANTIK nevylučuje, naopak, chystá sa pokrývať ďalšie časti vlastnou sieťou.

„Hlavné mesto chápeme ako náročný trh, preto sme napríklad gigabitový internet pripravili už v štandarde a dostupný od začiatku v celom pokrytí 14 tisíc domácností,“

povedal Peter Blaas, riaditeľ pre rozvoj ANTIK Telecom.

Služby ANTIK Telecom

Východoslovenský operátor bude v Bratislave v úvode ponúkať triple-play balíček za 17,92 € mesačne, v ktorom zákazníci nájdu neobmedzený internet do rýchlosti 1 Gbit/s symetricky (1 Gbit/s upload/ 1 Gbit/s download), základný TV balíček s vyše 140 televíznymi programami a 40 minút volaní do všetkých sietí. Nesmieme tiež zabudnúť, že služby ANTIKU sú bez viazanosti.

Zaujímavosťou, ktorú neponúka žiadny provider v Bratislave je možnosť živého sledovania kľúčových križovatiek v meste vďaka set-top-boxu. Ak by ste chceli len digitálnu televíziu, môžete ju mať v Základnom balíčku za 5,88 €. 40 minút volaní stojí samostatne 2,00 € mesačne.

Zdroj | ANTIK Telecom

K základnému balíku si budete môcť doobjednať balíček Prémiový balík za mesačný poplatok 7,88 €. V ňom nájdete vyše 45 prémiových dokumentárnych, hudobných, módnych a športových kanálov, ale i kanály pre dospelých. Filmový balík za 9,40 € mesačne obsahuje prémiové filmové kanály ako HBO a Cinemax. HD balík s cenou 8,88 € mesačne ponúka zhruba 15 televíznych kanálov v HD rozlíšení. Ak by niekomu náhodu ešte chýbali iné TV kanály, stačí si počkať, ANTIK chce v blízkej budúcnosti rozšíriť ponuku o niekoľko nových kanálov.

Bonusy

Nebolo by všetko s kostolným poriadkom, ak by „nový “ operátor nepriniesol aj nejaké bonusy. Napríklad, zriadenie gigabitového internetu je zadarmo, za najnovší set-top-box namiesto 99,00 € zaplatíte akciovú sumu 58,00 €. Ak do ANTIKu prejdete od konkurencie, ANTIK budete mať na 9 mesiacov zadarmo až do ukončenia vašej viazanosti. Ak ste nový zákazník, služby budete mať zadarmo na 3 mesiace. Bonusy sú platné do konca roka, teda do 31.12.2015.

Zdroj | ANTIK Telecom

Nové používateľské rozhranie

ANTIK Telecom vylepšil aj používateľské rozhranie pre svoje set-top-boxy. Aktuálne má modernejší vzhľad, jednoduché ovládanie, ktoré je rovnaké aj pre aplikáciu YouTube. Prezeranie archívu, EPG (elektronický programový sprievodca) či aktuálne vysielanými programami má byť hlavne rýchle a pohodlné.

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.