Reklama

Anti Sleep Pilot: Šoférujte bezpečnejšie!

Marek Šimunek

V moderných automobiloch sme si už zvykli na to, že sa výrobcovia predbiehajú v tom, ktorý z nich poskytne vyššiu bezpečnosť a jedným z prvkov je aj kontrola bdelosti vodiča, ktorá sa objavuje najmä v moderných vozidlách luxusných značiek. Ak však vlastníte staršie vozidlo, ktoré nie je podobným systémom vybavené, môže byť pre vás Anti Sleep Pilot tým správnym riešením.

Anti Sleep Pilot

Po alkohole za volantom a neprimeranej rýchlosti je mikrospánok jednou z najčastejších príčin dopravných nehôd. Výrobcovia áut preto svoju snahu zamerali aj na túto oblasť a tak sa ikonka šálky kávy na palubovke vozidla, indikujúca čas na prestávku objavuje v čoraz väčšom počte nových áut. Ak však táto technológia vo vašom automobile nie je, môžete sa spoľahnúť na vlastné pocity a inštinkty, alebo siahnuť po pripravovanom produkte Anti Sleep Pilot, ktorý sa postará o to aby ste za volantom nezaspali a ak budete unavení zariadenie vám samé navrhne prestávku na oddych.

Anti Sleep Pilot

Anti Sleep Pilot je malá krabička umiestnená na palubnej doske auta, ktorá využíva výhody moderných technológií aby vás udržala bdelých aj pri dlhých a náročných cestách. Zariadenie je schopné samostatného zapnutia a vypnutia na základe vyhodnotenia senzorov monitorujúcich pohyb vášho vozidla. Vašu bdelosť pritom testuje aj sériou úloh, kedy sa musíte v určitom časovom intervale dotknúť zariadenia. Okrem toho, že týmito testami Anti Sleep Pilot udržuje vašu myseľ bdelú, samostatne vyhodnocuje aj reakčnú dobu potrebnú na splnenie testu. Na základe získaných údajov tak automaticky vyhodnotí, kedy je nutné zastať na odpočívadle a dať si malú prestávku. Momentálne sa tento systém nachádza v testovacej prevádzke v Dánsku a je otázne či sa objaví aj na našom trhu. Nie je známa ani koncová cena pre Anti Sleep Pilot, ale podľa predpokladov by sa mala pohybovať na hranici 270 USD (202,69 €), čo iste nie je malá čiastka, avšak ak si zoberiete do úvahy, že vám môže táto malá krabička zachrániť život, tak aj tých pár sto EUR je takmer zanedbateľných.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.