Reklama

Antec Rockus 3D 2.1: Úspech na prvý pokus?

Drahomír Piok

V poslednom roku sa akoby roztrhlo vrece s 3D technológiou a zažívame malú revolúciu. Marketing rýchlo pochopil, že čarovná trojka s veľkým „D“ sa predáva veľmi dobre, a tak označenie vidíme stále častejšie na všetkom, čo aspoň 3D môže pripomínať. Spoločnosť Antec predstavila svoj nový a prvý zvukový systém, 2.1 kanálový s 3D efektom. Ako sa jej to podarilo?

Antec Rockus 3D 2.1

Spoločnosť Antec nepatrí medzi typických audio výrobcov a v podstate vstupuje na novú pôdu. Počítačoví nadšenci iste poznajú Antec ako výrobcu kvalitných počítačových komponentov. Rockus 3D je špeciálne navrhnutý pre osobitý zážitok z každého žánru. A čo to označenie 3D? Audio systém disponuje technológiou, známou ako 3Dsst, ktorá virtuálne prevádza 2.1 stereo zvuk na priestorový. Toľko o „3D“ zvukových efektoch. Kvalita spracovania reproduktorov a použité materiály sú zvládnuté na jednotku. Dva reproduktory, ktoré tvarom pripomínajú malý megafón, sú vyrobené výhradne z exolovaného hliníka, ktorý nerezonuje, znižuje skreslenia a v konečnom dôsledku podáva výbornú kvalitu zvuku. Samotné satelity dohromady dosahujú výkon 50 W vo frekvenčnom pásme 10 Hz až 20 KHz. Subwoofer je vyrobený z dreva, jeho maximálny výkon je 100 W a ako obyčajne nachádzajú sa na ňom všetky potrebné vstupy a výstupy. Medzi nimi nájdeme analógový a digitálny audio vstup pre konzoly, 3,5 mm audio konektor a výstupy pre reproduktory. Prekvapilo ma využitie pasívneho chladiča na subwoofery ako producenta hlbokých bassov.

Antec Rockus 3D 2.1

Audio výsledky Rockus celok podáva veľmi dobré a objavujú sa naň výhradne iba pozitívne ohlasy. Samozrejme netreba čakať, že pri pridaní hlasitosti sa bude budova otriasať v základoch, no vašich susedov potrápiť môžete. Veľmi užitočný je aj ovládač hlasitosti, ktorý má viacero prednastavených módov pre kalibrovanie zvuku ako spomínané 3D alebo pre počúvanie hudby. Nevýhodou však je iba 1 meter dlhý kábel, žeby výrobca šetril?. Očakávaná cena pre maloobchodné predajne je v prepočte od 180 € do 200 €.

Antec Rockus 3D 2.1

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.