Reklama

Anonymous odhalili ruskú cenzúrnu mašinériu, prenikli do federálnej agentúry

Zdroj | Twitter
Michal Sobek
Zdroj | Twitter
Zdroj | Twitter

Hackerská skupina Anonymous nedávno otvorene vyhlásila kybernetickú vojnu Rusku a má za sebou ďalší úspech. Nabúrala sa do ruskej federálnej agentúry Roskomnadzor, ktorá je zodpovedná za monitorovanie a cenzúru médií.

Pozrite si

Odkaz Putinovi od hekerov Anonymous: Chystá sa veľký kyberútok na Rusko

Na sociálnej sieti Twitter oznámila, že z ruskej federálnej agentúry Roskomnadzor zverejnila 360 00 súborov. Medzi cenzurovanými dokumentmi sú tie, ktoré ukazujú, že Moskva cenzurovala čokoľvek, čo označovalo vojnu ako ruskú inváziu na Ukrajinu.

To len ukazuje silu ruskej propagandy vo vlastnej krajine. Bežný Rus teda nemusí mať ani poňatia, čo sa skutočne na Ukrajine deje. Anonymous tieto súbory v celkovej veľkosti 820 GB  zverejnila na internete, stiahnuť si ich môže prakticky ktokoľvek.

Hackerská skupina Anonymous od 24. februára naplno „zbrojí“ proti Rusku a má za sebou niekoľko úspechov. Okrem toho, že znefunkčnili niekoľko ruských webov, tak dokázali preniknúť aj do databázy ruského ministerstva obrany.

Hackeri prenikli do distribučnej siete služieb Wink a Iv. Spoločnosť v rámci týchto služieb najprv vymenila vysielanie ruských spravodajských kanálov Russia 24, Channel One a Moscow 24 za autentické zábery z ruských útokov na ukrajinské mestá a civilistov. Aspoň takýmto spôsobom chceli bežným Rusom „otvoriť oči“.

Zdroj | Anonymous TV

Skupina na sociálnej sieti Twitter neskôr informovala, že hackla už všetky ruské štátne televízie, na ktorých okrem záberov z vojny zobrazila jednotný oznam.

Pozrite si

Anonymous hackli ruské televízie, divákom ukázali zábery z vojny

Zdá sa, že Anonymous nechajú Rusko na pokoji a aj v najbližších dňoch môžeme očakávať podobné správy s tým, čo sa tejto skupine podarilo hacknúť.

Aktivity Anonymous sa zameriavajú na politický aktivizmus vykonávaný vo forme hackerských útokov, ktoré majú zväčša skôr symbolický dopad.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.