Reklama

Anker predstavil prvý certifikovaný blesk pre iPhone 11

Zdroj | Anker
Richard Pliešovský
Zdroj | Anker
Zdroj | Anker

Spoločnosť Anker nie je neznáma ani u nás. Minulý týždeň predstavila praktický gadget pre iPhone 11 – LED blesk, ktorý sa pripája k smartfónu cez Lightning kábel.

Okrem toho, že ide o užitočný doplnok, ktorý poteší mnohých fotografov, je zaujímavé, že pôjde zrejme vôbec o prvý blesk, ktorý bude certifikovaný v licenčnom programe Apple Made-for-iPhone (MFi).

Certifikát znamená, že novinka sa dokáže integrovať s natívnym hardvérom a softvérom Apple, rovnako ako vstavaný LED blesk, či aplikácia Fotoaparát. Doterajšie príslušenstvá tohto druhu si museli vystačiť so spojením cez Bluetooth.

Pozrite si

Bezpečnostná kamera od Anker si rozumie s HomeKitom od Apple

Apple otvoril program MFi pre vývojárov širšieho sortimentu hardvéru len nedávno. Očakáva sa príchod rôznych adaptérov s hlavičkou MFi, napríklad zvukových adaptérov, Ethernetových prípojok a ďalších.

Blesk od Ankeru vie rozpoznať iPhone 11, dá sa spustiť pomocou predvolenej aplikácie Fotoaparát, ale aj cez appky tretích strán. Výdrž na jedno nabitie bude mať zhruba na 10 000 záberov, čo je naozaj impozantné číslo.

Blesk sa dodáva s odnímateľným rozptyľovačom svetla, difúzorom. V porovnaní so vstavaným bleskom ‌v iPhone má novinka ponúknuť dvojnásobný dosah a štvornásobný jas.

Zdroj | Lume Cube

Aj v súčasnosti existujú doplnky iPhone so vstavanými bleskami, napríklad Lume Cube, ktorý sa na stránkach Apple Store označuje ako prvý blesk kompatibilný s iPhone. Všetky tieto blesky sa však pripájajú cez Bluetooth, keďže nie sú v programe MFi.

Blesk od Ankeru sa začne predávať v januári 2020, k dispozícii bude na webstránkach spoločnosti a na Amazone. Cena 49,99 dolárov nie prehnaná, zvlášť s MFi certifikátom.

Oficiálna cena v dolároch je uvádzaná bez dane, pretože jej výška nie je rovnaká v každom americkom štáte.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.