Reklama

Anker má ideálnu prenosnú chladničku na toto leto, vydrží celý víkend

Zdroj | Anker
Zdroj | Anker
Stanislav Vinc
Zdroj | Anker
Zdroj | Anker

Tašky s termálnou izoláciou naplnené ľadom sme pri cestách na výlety a dovolenky vymenili za aktívne chladničky napájané najmä zo zásuvky v aute. Teraz je čas posunúť sa opäť o krok vpred, o čo sa postará spoločnosť Anker známa najmä svojimi napájacími a batériovými riešeniami, od powerbánk pre smartfóny až po záložné zdroje.

Zo skúseností s týmito zariadeniami čerpal Anker aj pri vývoji prenosnej chladničky EverFrost. Vybavená je totiž vymeniteľnou batériou s kapacitou 299 Wh, ktorá dokáže udržať obsah v chladničke na teplote 4°C až po dobu 42 hodín, čo presne odpovedá bežnému víkendovému výletu trvajúcemu od piatka poobedia do nedele ráno.

Obsah pokračuje pod reklamou

Do chladničky pre dosiahnutie tejto teploty nie je potrebné vkladať žiaden ľad, vďaka čomu máte na jedlo k dispozícii plný objem 33, 43 alebo až 53 litrov (podľa verzie). Skvelé tiež je, že chladnička má tento objem rozdelený na dve samostatné jednotky, ktorým možno nastaviť rôzne úrovne chladenia. Z jednej polovice si tak možno urobiť chladničku, z druhej mrazničku alebo aj obe prepnúť do rovnakého režimu podľa potreby.

Schladenie obsahu z 25°C na 0°C má trvať iba 30 minút. Plné nabitie chladničky z nuly na 100 % potrvá z bežnej i automobilovej zásuvky 4 hodiny, zo 60 W USB-C nabíjačky 5,8 hodiny a zo 100 W solárneho panelu 3,6 hodiny.

Spomínaných 60 W prostredníctvom USB-C dokáže chladnička, resp. jej vymeniteľná batéria ponúkať aj naopak a tak si z nej môžete napr. 5x nabiť MacBook Air (2020), 16x Canon 5D Mark IV alebo až 19x váš iPhone 14 či iné zariadenia.

Čerešničkou na záver je možnosť ovládania chladničky aj na diaľku prostredníctvom mobilnej aplikácie. Ak teda povedzme máte chladničku niekde vzadu v kufri auta, ešte počas jazdy môžete jednu jej polovicu prepnúť z režimu mrazničky do režimu chladničky a včas si tak rozmraziť mrazené mäso na prípravu prvého jedla po príchode.

Koľko teda takáto sranda stojí? Prekvapením je, že hoci je Anker etablovanou spoločnosťou, s chladničkou EverFrost sa vybrala na crowdfundingový portál Kickstarter. To je však pre skutočných záujemcov výhoda, aktuálne si prostredníctvom neho totiž možno chladničku objednať so zľavou 35 % za cenu od 519 dolárov. Po skončení kampane bude chladnička Anker EverFrost v predaji za 799 dolárov, pričom momentálne za túto cenu môžete získať chladničku aj so 100 W solárnym panelom Anker 625 v podstate zadarmo. Doručenie je naplánované na jún 2023.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.