Reklama
  • #iOS
  • 2 min.
  • 15.6.2014

Angry Birds Epic – nahnevané vtáky v novom šate štýlu RPG

Marek Šimunek

Verím, že sa nájde veľmi málo majiteľov smartfónov, ktorí by nepoznali kultové vtáčiky seriálu Angry Birds. Iba minulý týždeň sa v slovenskom App Store objavila ich najnovšia verzia, ktorá mení od základov systém hry a z logickej adventúry sa dostávame do RPG.

Angry Birds

STIAHNITE SI Angry Birds Epic v App Store

Angry Birds je hrou, ktorá už od svojej prvej verzie pohltila milióny fanúškov na celom svete. Jej posledná verzia s označením Epic hodlá pokračovať v rovnakom smere. Tentokrát sa však jedná o prvú RPG hru s týmto titulom. Postavičky samozrejme ostávajú zachované, ale spôsob hry je zmenený. V tejto hre budete musieť svojich vtáčikov vyzbrojiť tak, aby boli schopné odolávať v osobných súbojoch, ktoré sú samozrejme rozdelené do rôznych úrovní. Spoločnosť Rovio si zaslúži pochvalu za spôsob akým pretransformovala túto jednoduchú hru do nového žánru. Tešiť sa môžete na nádhernú grafiku, alebo vtákov vyzbrojených do rôzneho brnenia.

Úvod samotnej hry je veľmi jednoduchý a v podstate slúži na to, aby sa aj hráči, ktorí sa v tomto prípade prvý krát stretávajú s podobným žánrom naučili, ako bojovať. Samotné súboje sú jednoduché. V podstate iba označíte nepriateľské prasiatko v momente, keď ste na ťahu vy. Vo vyšších úrovniach si však budete musieť veľmi dobre rozmyslieť, ktorým vtáčikom zaútočíte ako prvým a ako budete postupovať. Zábava sa začne v momente keď sa vám podarí vyslobodiť žltého vtáka. Ten totižto dokáže ublížiť všetkým nepriateľom naraz, takže si ho musíte strážiť.

Angry Birds

Samozrejme počas hry zbierate rôzne artefakty, ktoré vám pridávajú na sile, či vás chránia pred útokmi. Pri snahe dostať sa zo súboja živý sa však niekedy poriadne zapotíte a budete musieť premýšľať nad taktikou súboja. Tak, či tak je nová hra Angry Birds, ktorá je okrem iOS samozrejme dostupná aj pre Android veľmi príjemným spestrením a keď ju začnete hrať, strávite pri nej pomerne veľa času. Prečo aj nie, keď je dostupná zadarmo.

Angry Birds

Angry Birds Epic

Hodnotenie: 10/10

Veľkosť: 96,5 MB

Cena: 0,00 €

Foto: TECHBOX

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.