Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Angry Birds Action!: pinball v kabáte známej značky

Angry Birds Action!: pinball v kabáte známej značky
Zdroj | YouTube
Marek Hudák
Angry Birds Action!: pinball v kabáte známej značky
Zdroj | YouTube
Zdroj | YouTube

V obchode Google Play dnes už nájdete množstvo hier spadajúcich pod značku Angry Birds. Najnovší prírastok Angry Birds Action! sa nesie v podobe klasického pinballu s množstvom obsahu.

Prvé levely sú takpovediac tutoriálom. Prostredníctvom do červena sfarbeného vtáka s menom Red sa budete snažiť pozbierať za čo najmenší počet ťahov požadovaný počet vajíčok či iných predmetov.

V závere celého levelu zloženého z viacerých menších, vás hra vyhodnotí. Podľa úrovne dosiahnutého skóre je možné otvoriť maximálne tri debničky skrývajuce mince, diamanty alebo rôzne iné bonusy.

 

Úspešným pokračovaním v hre získate napríklad špeciálnu funkciu premeny na plážovú loptu, vďaka ktorej rozbijete na jeden ťah omnoho viac objektov. Aj samotné výbušniny umiestnené cielene pri ťažko preraziteľných prekážkach dokážu skrátiť čas strávený hraním tej istej úrovne.

Na mape herného plánu môžete zahliadnuť miľníky, pri ktorých sú vyobrazené nové postavičky alebo bonusy. Nechýba populárny výbušný Bomb či špicatý Chuck. Pri dvojciferných úrovniach sa už bez viacerých typov, na prvý pohľad roztomilých vtáčikov, nezaobídete.

 

Autori zakomponovali do hry aj virtuálnu menu zvanú gems v podobe fialových drahokamov. Za tie je možné zakúpiť napríklad kľúče k bambusovým truhliciam. Tiež ich je možné použiť na doplnenie ťahov priamo počas hrania alebo si za ne zadovážiť energiu.

Z pohľadu hrateľnosti autori nastavili latku po predchádzajúcich výtvoroch poriadne vysoko, avšak ani Angry Birds Action! si nevedie zle. Množstvo výbuchov v pekne spracovanom prostredí zabaví na niekoľko hodín.

 

Práve herný čas je nie vyriešený veľmi šťastne. Hru začínate s 3 bodmi energie, kde každá jednotka slúži na hranie jedného levelu. Samozrejme po uplynutí 20 min sa vám použitá energia opäť obnoví.

Už po necelých 40 minútach som bol nútený použiť získané gems na obnovu energie, bez ktorej nie je možné v hre pokračovať.

Takýmto spôsobom je algoritmus hry jasne nastavený na platiacich hráčov prípadne na tých, ktorým čakanie nevadí.

Stiahnuť aplikáciu