Android smartfón s obrovským snímačom a objektívom z profi zrkadlovky Canon?

ZDROJ | Yongnuo

Pre našinca prakticky neznáma čínska spoločnosť Yongnuo predstavila svoj najnovší produkt – CSC fotoaparát s označením YN450. Ak by ste v názve článku videli toto označenie, asi sa pri ňom ani nepozastavíte, no keď si prečítate, že ide o android smartfón s bajonetom na EF objektív od Canonu…

Máme pred sebou šialenosť tohto roka? Trvalo až 11 mesiacov, aby sme sa jej dočkali? Tento Frankenstein síce môže pôsobiť ako zaujímavý CSC aparát, no vo výsledku tu aj tak niečo nehrá. Hlavne fyzika. Ale poporiadku.

Yongnuo YN450 je hlavne fotoaparát, ktorý kombinuje android smartfón. To sme tu už mali a vôbec sa to neujalo ani v prípade Samsungu a ani Nikonu. Táto kombinácia nie je pre fotografov vôbec zaujímavá. Čakať minúty kým sa foťák zapne je nepredstaviteľné.

Pomerne tenké telo aparátu má na zadnej strane 5″ Full HD dotykový displej, na ktorom sa zobrazuje rozhranie operačného systému Android 7.1. Toto je ďalšia záhada, prečo výrobca rovno nesiahol na novší Android 8.0, alebo rovno Android 9.0.

Vo vnútri je podľa výrobcu použitý 16 Mpx CMOS snímač od Panasonicu. Ide tak o čip s veľkosťou Micro 4/3, ktorý japonský výrobca používa vo svojich CSC aparátoch. Až vtipná je informácia o duálnom LED blesku. Ten nemá v takomto aparáte prakticky žiadne využitie. Render ale ukazuje xenónový blesk…

ZDROJ | Yongnuo

8-jadrový procesor Qualcomm Snapdragon dovoľuje modelu Yongnuo YN450 natáčať aj 4K Ultra HD videá pri 30 fps. Prekvapením je však iba 3 GB pamäť RAM a 32 GB interná pamäť. Tú je možné rozšíriť microSDHC kartou o ďalších maximálne 32 GB. Aj v tomto sú viditeľné šetrenia na jednotlivých dieloch, alebo poriadne dlhý vývoj s využitím niekoľkoročného hardvéru.

Yongnuo chce ale zaujať aj inou vecou, a to bajonetom pre Canon objektívy. Na renderi výrobcu je dokonca profesionálny L-kový objektív s ohniskovou vzdialenosťou 14 mm od Canonu.

Aby toho nebolo málo, tak, presnejšie vedľa displeja v režime fotografovania je webkamera s 8 Mpx rozlíšením. Yongnuo YN450 má samozrejme aj GPS modul, Bluetooth či Wi-Fi, ale aj LTE. Všetko toto má živiť 4 000 mAh batéria.

A teraz k tej fyzike. Ak by bolo možné tak jednoducho využiť špičkové objektívy Canon L, už dávno by to spravil aj samotný výrobca týchto objektívov vo svojich CSC aparátoch a nevyvíjal by nové objektívy pre EOS R. Extrémne krátka vzdialenosť medzi snímačom a začiatkom objektívu určite prináša svoje nedostatky.

Mimochodom, Yongnuo spustil súťaž na pomenovanie tohto Frankensteina

ZdrojYongnuo

Komentáre k článku