Reklama

Android priamo na ruke vďaka Sony SmartWatch

Marek Šimunek

Spoločnosť Sony nezabúda okrem vývoja nových smartfónov ani na vývoj príslušenstva určeného práve pre týchto našich mobilných miláčikov a tak svetlo sveta uzreli aj nové hodinky priamo od Sony, ktoré dokážu zobrazovať zmeškané udalosti ako SMS alebo emaily, či pristupovať k Facebooku alebo ovládať hudbu priamo na vašom zápästí.

Sony SmartWatch

Ak vlastníte Android smartfón istotne ho často zo svojho vrecka vytiahnete len aby ste skontrolovali či nemáte nejakú novú správu, email alebo hovor, ktorý ste prepočuli. Ak by ste však na svojom zápästí mali nové hodinky Sony SmartWatch nemuseli by ste sa trápiť tým kde je váš smartfón položený a hneď by ste vedeli či ste niečo nepremeškali. Sony SmartWatch sa s vašim Android smartfónom prepoja pomocou technológie Bluetooth a všetky informácie sú zobrazované na malom farebnom dotykovom OLED displeji s rozlíšením 128 x 128 bodov. Nebudete sa musieť obávať použivať ich ani počas športu, nakoľko sú odolné proti poškriabaniu a tiež postriekaniu vodou. Ne zmeškané udalosti vás okrem iného upozorní aj integrovaný vibračný motorček a chýbať nebude ani akcelerometer.

Sony SmartWatch

Okrem zobrazovania zmeškaných udalostí zvládnu nové „múdre“ hodinky od Sony aj jednoduché ovládanie vášho nového smartfónu Sony. Dokonca priamo pomocou týchto hodiniek skontrolujete novinky cez Facebook alebo Twitter alebo si pozriete predpoveď počasia na nasledujúce obdobie, prípadne skontrolujete priamo na hodinkách aké nadchádzajúce schôdzky vás ešte čakajú. V Android Markete by sa neskôr mali objaviť aj aplikácie určené pre doplnenie rôznych funkcií priamo do hodiniek Sony SmartWatch, keďže aj hodinky samotné pracujú s operačným systémom Google Android. Ak však nemáte najnovší smartfón tohto výrobcu nemusíte zúfať, nakoľko nové hodinky Sony SmartWatch budú pracovať s akýmkoľvek Android smartfónom s technológiou Bluetooth. Spoločnosť Sony však neuviedla ani ceny a ani dostupnosť Sony SmartWatch, dá sa však predpokladať, že sa na trhu objavia spolu s novými smartfónmi Sony v priebehu prvého štvrťroku 2012.

Sony SmartWatch

Foto: Sony

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.