Reklama

Android + Panasonic = e-book reader Raboo

Marek Šimunek

Spoločnosť Panasonic predstavila pre japonský trh nové zaradenie, ktoré bude slúžiť najmä na čítanie elektronických kníh. V jeho útrobách však pracuje stále obľúbenejší operačný systém od vyhľadávacieho giganta Google, ktorý je zabalený do kabátu dodávaného priamo Panasonicom. Okrem kníh si tak na tomto 7“ zariadení užijete aj množstvo zábavy.

Panasonic Raboo UT-PB1

Nový model čítačky elektronických kníh s pomerne exotickým názvom Panasonic Raboo UT-PB1 nie je len jednoduchou čítačkou kníh, ale aj multimediálnym zariadením, ktoré si nájde rôznorodé využitie vo vašom digitálnom svete. Hlavnú zásluhu na tom má kombinácia 7“ dotykového displeja s pomerom strán 16:9 a rozlíšením 1 024 x 600 bodov, na ktorom sa informácie zobrazujú vďaka použitiu známeho operačného systému Google Android zatiaľ neznámej verzie. Ak by ste však čakali bežný operačný systém Android aký poznáme zo smartfónov alebo tabletov, budete sklamaný. Panasonic, totižto schoval operačný systém pod svoje vlastné užívateľské rozhranie a pravdepodobne neumožní používanie všetkých funkcií tohto operačného systému, tak ako tomu je v prípade iných zariadení.

Panasonic Raboo UT-PB1

To však ani zďaleka neznamená, že Raboo bude využívaný iba na čítanie elektronických kníh, ktoré do neho dostanete pomocou obchodu s elektronickými knihami Rakuten. Neznámy dvojjadrový procesor, totižto zvládne prehrávanie FullHD videa, ktoré si užijete aj na kompatibilných HD TV Panasonic Viera. Pre uloženie vášho obsahu bude k dispozícii 8 GB pamäte, z ktorej bude mať užívateľ prístupných 4,5 GB. Celkovú pamäť bude možné samozrejme rozšíriť pomocou microSD kariet o ďalších 32 GB. Prehliadanie internetových stránok s podporou Adobe Flash, prípadne emaily si budete môcť na tomto zariadení užiť vďaka integrácií Wi-Fi b/g/n modulu, ktorý je doplnený o Bluetooh modul. Dokumenty si rýchlo odfotografujete pomocou integrovanej kamery s maximálnym rozlíšením 1,3 Mpx. Panasonic Raboo sa má objaviť na japonskom trhu v priebehu mesiaca august za cenu v prepočte približne 305 €, pričom spoločnosť neuviedla žiadne informácie o tom, či sa toto zariadenie objaví aj na európskom trhu.

Foto:  geeky-gadgets.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.