Reklama

Android Market v novom kabáte

Marek Šimunek

Google sa skutočne činí a okrem novej verzie OS Android 2.3 Gingerbread, príprav nového Chrome OS prináša aj aktualizáciu svojho obchodu s aplikáciami Android Market. Zmeny k lepšiemu sa dočkalo grafické prostredie obchodu, avšak naopak zmeny k horšiemu sa dočkal spôsob predaja platených aplikácií.

Android Market 2.2.6 update

Všetky smarfóny s OS Android 1.6 Donut a vyšším sa v priebehu nasledujúcich dní až týždňov dočkajú aktualizácie obchodu s aplikáciám Android Market. Tešiť sa môžete na prepracované grafické prostredie aplikácie, ktoré pôsobí jednoliatym a modernejším dojmom. V hornej časti sú v kruhu zobrazené odporúčané aplikácie, v ktorých môžete rotačným pohybom listovať. Ak si niektorú aplikáciu vyberiete tak jej jednotlivé informácie už nebudú zobrazené v záložkách ako tomu bolo doteraz, ale všetky informácie o danej aplikácii sa zobrazia na jednom liste pod sebou. Ak by ste sa snažili vyhľadať aplikáciu, ktorá nie je s vaším telefónom kompatibilná, budete sa v novom Markete pokúšať zbytočne. Android Market, totižto zobrazí iba aplikácie kompatibilné s vaším smartfónom.

Android Market 2.2.6 update

Aj napriek tomu, že u nás doma ešte stále nemôžeme oficiálne aplikácie nakupovať a musíme sa spoliehať na neplatené alebo skúšobné verzie, nepoteší takmer nikoho informácia o tom, že Google skrátil dobu určenú na vyskúšanie aplikácie. Doteraz ste mali dostatočných 24 hodín na vyskúšanie zakúpenej aplikácie a zistenie, či ponúkne všetko to čo ste očakávali. Táto doba sa však s príchodom nového Android Marketu skracuje na 15 minút. A úprimne povedané, tých 15 minút bude stačiť maximálne na to, aby ste získali späť peniaze za aplikáciu, ktorú ste kúpili nechcene ale určite nie na vyskúšanie aplikácie. Nový Android Market by sa mal na vašich smartfónoch objaviť v priebehu nasledujúcich dní s označením verzie ako 2.2.6.

Zdroj: www.androidcentral.com

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.