Reklama

Android 5.1 je oficiálne predstavený, vieme aj modely, na ktoré sa dostane

Števo Porubský

Google

Google ešte začiatkom februára potichu uviedol novú verziu svojho operačného systému Android. Verzia 5.1 prináša niekoľko noviniek, ktoré určite potešia nejedného používateľa. Okrem už známych noviniek ako návrat skutočného tichého módu, ktorý chýbal v Androide 5.0, vylepšenej správy pamäti RAM a batérie, odstránenia neočakávaných ukončení aplikácií, vylepšenia vyťaženia siete pri pripojení k Wi-Fi a všeobecné vylepšenie bezdrôtových pripojení či odstránenie problémov s funkciou OK Google, notifikáciami a prehrávaným zvukom prináša aj:

 

  • Zlepšenie stability a výkonu systému

  • Podporu pre viacero SIM kariet

  • Device Protection ako ochranu zariadenia s novým systémom uzamknutia v prípade krádeže aj v prípade, že sa zlodejovi podarí obnoviť smartfón do továrenských nastavení (zatiaľ len pre Nexus 6 a Nexus 9)

  • HD voice – prenos hlasu vo vysokej kvalite na kompatibilných smartfónoch

 

 

Android 5.1 sa objaví najskôr v zariadeniach ako Nexus 6Nexus 7 II, či dokonca aj v starších modeloch Nexus 4Nexus 5, Nexus 7Nexus 10. Neskôr by mali pribudnúť aj nové smartfóny z konca minulého roka, resp. kúsky, ktoré boli predstavené na výstavách CES 2015MWC 2015.

Google

Foto: Google

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.