Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Android 4.0 a nové HTC Sense aj na 4,3“ a 3,7“ uhlopriečkach

Android 4.0 a nové HTC Sense aj na 4,3“ a 3,7“ uhlopriečkach
Dominik Fúsek
Android 4.0 a nové HTC Sense aj na 4,3“ a 3,7“ uhlopriečkach

HTC na prebiehajúcej výstave v Barcelone vôbec netrochári. Naopak, výrobca uviedol úplne nový rad smartfónov HTC One. Jeho tri modely nesú niekoľko spoločných charakteristík a sú odstupňované podľa veľkosti displeja a výbavy. Vlajkový HTC One X už poznáte, pozrime sa teda na dva dostupnejšie kúsky.

HTC One S

HTC One S

Prostredný zástupca radu One vychádza z hudobného HTC Sensation XE. Hoci papierovo má rovnaké parametre, po dôkladnejšom preskúmaní sú rozdiely nezanedbateľné. Napríklad 4,3“ qHD (540 x 960 b.) displej dostal technológiu Super AMOLED a dvojjadrový 1,5 GHz procesor pochádza z novej 28 nm generácie Snapdragon S4. 7,9 mm hrubé unibody telo je vyrobené z kovu a pochváli sa špeciálnou povrchovou úpravou. Po vylepšení zvuku (technológiami Beats Audio disponuje celý rad One) sa výrobca zameral na fotoaparát – vďaka dedikovanému čipu môžete počas nahrávania Full HD videa snímať statické fotografie. 8 Mpx fotoaparát s LED bleskom novinky sa spustí do jednej sekundy. Ďalšia výbava zahŕňa 1 GB RAM, 16 GB úložisko bez možnosti rozšírenia (+25 GB v cloude), 1,3 Mpx webkameru, HSPA, HDMI a slabú 1 650 mAh batériu. Cena nie je známa, predaj začne v druhom štvrťroku.

HTC One V

HTC One V

Tretí a najjednoduchší model je pokračovateľom starších produktov Hero a Legend. Zdedil po nich charakteristickú bradu a kvalitné hliníkové unibody telo. Z hľadiska výbavy je to skôr HTC Desire S. Má 3,7“ WVGA LCD displej krytý sklom Gorilla Glass, jednojadrový 1 GHz procesor, 512 MB RAM a ako všetci zástupcovia HTC One operačný systém Android 4.0 rozšírený o novú nadstavbu HTC Sense 4.0. Na rozdiel od One S, 4 GB pamäť najdostupnejšej novinky je možné rozšíriť microSD kartami, 25 GB Dropbox zostal zachovaný. 5 Mpx fotoaparát natočí 720p video, predná kamera chýba. 1 500 mAh batéria je priemerná. Cenu ani pri tomto modeli nepoznáme.

HTC One V

Foto: HTC

Za pozvanie na MWC 2012 ďakujeme operátorovi O2.