Reklama

Android 2.1 pre Xperiu X10 je konečne na svete!

Marek Šimunek

Po dlhých mesiacoch čakania, odkladania a neustálych výhovoriek sa všetci majitelia obľúbeného Android smartfónu Sony Ericsson Xperia X10 a jeho menších súrodencov X10 mini a X10 mini pro môžu začať tešiť. Od nedele 31. októbra je uvoľnený oficiálny update na novšiu verziu Android OS 2.1, ktorý by mal byť čoskoro dostupný aj na Slovensku.

Sony Ericsson Xperia X10

Sony Ericsson Xperia X10 bol ako najväčší a najvybavenejší Android smartfón tohto výrobcu uvedený v marci tohto roku a už vtedy mu bolo vytýkané použitie staršej verzie Androidu 1.6. Vtipné je, že v júni bola predstavená posledná verzia OS Android 2.2 Froyo. Už pri predstavení sa spoločnosť Sony Ericsson vyjadrila, že update na novšiu verziu bude dostupný, ale čakať na neho tak dlho? Našťastie sa čakanie vyplatilo a od minulej nedele je dostupná aktualizácia na Android 2.1 Eclair. Tá bude spočiatku dostupná pre severské krajiny, ale postupne sa dostane aj k nám.

Sony Ericsson Xperia X10

Aktualizovať sa skutočne oplatí, nakoľko okrem nárastu rýchlosti celého systému a zmeny niektorých grafických prvkov sa v prípade Xperie X10 dočkáme aj možnosti natáčania videa v HD rozlíšení s priebežným automatickým zaostrovaním, možnosti zálohy a obnovy telefónu, piatich domácich obrazoviek namiesto pôvodných troch a tiež hlbšieho prepojenia telefónneho zoznamu so sociálnymi sieťami. Pre novšie a menšie modely Xperia X10 mini a X10 mini pro prinesie táto aktualizácia vylepšenú funkcionalitu Bluetooth a vylepšenú prácu s obrázkami, audiom, textom a číslami v správach. Bohužiaľ to, či bude pre tieto modely dostupná aktualizácia aj na Android 2.2 známe nie je, ale vzhľadom na rýchlosť vydávania aktualizácií Sony Ericssonom sa skôr dočkáme nových modelov s týmto systémom, ako aktualizácie pôvodných smartfónov.

Sony Ericsson X10 mini pro

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.