Reklama

ANCHOR - nezničiteľný kábel s Lightning, USB-C aj microUSB

Zdroj | Anchor Labs
Števo Porubský
Zdroj | Anchor Labs
Zdroj | Anchor Labs

Anglická spoločnosť Anchor Labs predstavila na Kickstarteri svoj nový produkt – ANCHOR CABLE. Kábel vyrobený z ocele dokáže odolať akémukoľvek zaobchádzaniu. Navyše je vybavený silným neodýmovým magnetom pre rýchlu zmenu konektorov.

ANCHOR CABLE je takmer klasický kábel, no je obalený v oceli. Napriek tomu je ale ohybný ako bežné káble. Na jedenom konci má klasický USB konektor, na opačnom konci je ale akýsi zvláštny.

Dôvodom je prítomnosť magnetického konektoru. K nemu je možné rýchlo pripojiť microUSB, USB-C, alebo Lightning konektor. Niečo podobné sme tu už mali v podobe MagCable pred pár rokmi.

Zdroj | Anchor Labs

Samotný konektor je pritom možné nechať v telefóne či tablete a ANCHOR CABLE k nemu len pripájať pomocou magnetu.

Zdroj | Anchor Labs

Kábel ANCHOR je vďaka hrubším káblom vo vnútri schopný pracovať aj s rýchlonabíjačkami. Dokáže prenášať prúd do 2,4 A. Dĺžka kábla je 1,2 m.

Výrobca si verí natoľko, že na kábel dáva doživotnú záruku. Podľa jeho testov má vydržať viac ako 60 000 ohnutí, čo by v prípade použitia 2x denne malo stačiť na 82 rokov používania.

Azda jedinými mínusmi novinky sú cena a dostupnosť. Za jeden takýto kábel totiž cez Kickstarter zaplatíte 35 libier (cca 40 €), no dočkáte sa ho až v decembri. Zatiaľ to navyše nevyzerá, že ANCHOR CABLE má u podporovateľov úspech. Výrobcovi ostáva 52 dní do konca kampane a zatiaľ vyzbieral len pätinu potrebných prostriedkov.

Zdroj | Anchor Labs
Zdroj | Anchor Labs

 

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.