Reklama

AMD sprístupňuje 3D Potenciál internetu

Erik Birčák

Nový ovládač od AMD v sebe ukrýva aj OpenGL ES 2.0 driver, ktorý podporuje WebGL štandard navrhnutý pre implementáciu 3D Grafiky do internetových stránok.


AMD - budúcnosť je vo fúzii (procesora a grafickej karty)

 

Na momentálne prebiehajúcej konferencii zameranej na počítačovú grafiku SIGGRAPH 2010 predstavila spoločnosť AMD betaverziu svojho najnovšieho ovládača pre grafické karty Catalyst 10.7, ktorý okrem iného obsahuje aj spomínaný OpenGL ES 2.0. Vďaka podpore WebGL štandardu (ktorý poskytuje nástroje na tvorbu 3D grafiky pomocou HTML5 a podporujú ho už prehliadače Firefox, Chrome a Safari) budú môcť vývojári využívať 3D grafiky pri tvorbe svojich stránok, pričom sa nebudú musieť spoliehať na žiadne plug-iny alebo iné doplnky tretích strán.

To hrá do kariet AMD, ktoré sa už začiatkom budúceho roka bude snažiť naplno rozbehnúť predaj APU Fusion (Accelerated Processing Unit – spojenie procesorovej a grafickej časti v jednom čipe). 3D grafika na webe je totiž ďalším lákadlom pre užívateľov k zaobstaraniu práve nového APU od AMD. Už dnes však môžu 3D obsah na webe využívať majitelia grafických kariet AMD Radeon, uvidíme akým tempom sa bude na internete reálne objavovať pretože sa určite jedná o nástroj, ktorý môže pomôcť i zaujať.

Driver ATi Catalyst 10.7b je možné stiahnuť priamo zo stránky výrobcu.

 

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.