Reklama

Amazon predstavil E Ink tablet Kindle Scribe určený na písanie

Zdroj | Kindle
Michal Sobek
Zdroj | Kindle
Zdroj | Kindle

Elektronické čítačky kníh Kindle od spoločnosti Amazon určite poznáte. Tentokrát Amazon šiel trochu iným smerom a predstavil tablet s E Ink displejom určený na písanie poznámok, ale aj na čítanie kníh.

Má príjemné rozmery 196 x 230 s hrúbkou zariadenia len 5,8 mm a hmotnosť 433 gramov. To z neho robí veľmi praktické zariadenie na každodenné prenášanie a je aj o niečo ľahší ako iPad Air. K dispozícii bude aj s dvomi typmi dotykových pier Kindle.

Premium Pen za 30 dolárov poskytuje navyše prispôsobiteľné tlačidlo skratky a snímač gumy na vrchu. Obidve perá používajú rovnakú technológiu Wacom EMR a magneticky sa pripájajú k bočnej strane zariadenia, pričom nemajú batérie.

Obsah pokračuje pod reklamou

Ľavý rámček okolo displeja je trochu širší, čo má slúžiť na lepšie uchopenie tabletu. Samotný dotykový panel má uhlopriečku 10,2-palca a má technológiu E Ink, čiže elektronického atramentu. Dokonca samotný viceprezident pre produkt a marketing v Amazone hovorí, že displej je dôvodom, prečo sa zariadenie vyvíjalo tak dlho.

Zdroj | Kindle

Toto je prvý displej s hustotou 300 ppi s predným osvetlením, ktorý má nastaviteľné teplé svetlo. Väčšie E Ink displeje znamenali nižšie rozlíšenie, ale Scribe má stále typický kontrast a jasnosť.

Amazon do tabletu zabudoval nové možnosti zapisovania poznámok. Tieto ručne písané poznámky sú uložené v zbierke Kindle spolu so všetkým ostatným. Zariadenie tiež podporuje formát PDF a dokáže zobraziť uložené webové stránky a iné formáty súborov. Amazon dokonca spolupracoval s Microsoftom, aby do Wordu vložil tlačidlo, ktoré umožní exportovať dokument priamo do zariadenia Kindle.

Silnou stránkou je to, že na tomto zariadení môžete vykonávať len jednu činnosť bez toho, aby ste boli niečím rozptyľovaný, čo mu dáva výhodu oproti klasických tabletom, kde máte milióny aplikácií. Amazon hovorí, že Scribe vydrží 12 týždňov na základe polhodiny čítania denne, ale len tri týždne na základe polhodiny písania každý deň. Rozdiel je spôsobený tým, že obrazovka sa musí obnovovať oveľa častejšie.

Aktuálne je k dispozícii na predobjednávku a Amazon sľubuje, že bude dostupný pred sviatkami. Jeho cena je určená na 399,99 dolárov so základným úložiskom 16 GB a základným perom Basic Pen.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.