Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Amazon Kindle Oasis - prémiová čítačka s väčším displejom a vodoolnosťou

Amazon Kindle Oasis - prémiová čítačka s väčším displejom a vodoolnosťou
Zdroj | Amazon
Viktor Šmidák
Amazon Kindle Oasis - prémiová čítačka s väčším displejom a vodoolnosťou
Zdroj | Amazon
Zdroj | Amazon

Po desiatich rokoch od prvej Kindle čítačky sme sa dočkali Amazon Kindle Oasis. Má 7 palcov, odolnosť voči vode aj lepšiu cenu ako predošlá generácia. Po konferencii, na ktorej sme sa čítačky nedočkali nás tak Amazon prekvapil.

Minulý rok Amazon svetu ukázal čítačku Kindle Oasis, ktorá sa od štandardov rodiny Kindle odlišovala hneď v niekoľkých veciach. Teraz sme sa dočkali jej nástupcu, ďalšia generácia modelu Paperwhite ale stále neprichádza.

Novinka však do vienka dostala hneď niekoľko zásadných noviniek. Najväčšou zmenou je displej. Ten ponúkne stále jemnosť 300 ppi, uhlopriečka ale narástla zo 6 na 7 palcov. Podľa Amazonu sa tak na jednu stranu zmestí o 30% viac textu.

Zdroj | Amazon

Listovanie knihy má byť znova o niečo rýchlejšie, zaberať má približne štvrtinu času, oproti minulej generácii. Pribudla aj nová funkcia inverzie farieb, kedy sa vymení biela a čierna. To ocenia hlavne tí, čo radi čítajú dlho do noci. A v prípade čítania po tme poteší aj 12 LED diód.

Pozrite si

Wooky: Amazon Kindle po slovensky?

S nárastom veľkosti displeja sa vyšplhala aj hmotnosť. Čítačka má oproti staršej generácii (131 gramov) po novom 194 gramov, čo je ale spôsobené aj hliníkovým telom. To sa v Kindle nachádza prvýkrát.

Kapacita batérie špecifikovaná nebola, spoločnosť ale hovorí o výdrži až 6 týždňov čítania. V prípade odolnosti voči vode ide o certifikát IPX8, čo znamená ponorenie do hĺbky 2 metrov po dobu 60 minút. Čítať tak môžete i v bazéne so šnorchlom.

Zdroj | Amazon

Tých, čo knihy radšej počúvajú čaká podpora Amazon Audible. Žiadne výhody oproti bežnej aplikácii sa tu nenachádzajú, používateľ si musí v prípade záujmu o knihu i audioknihu kúpiť oboje.

Amazon Kindle Oasis sa začína predávať s cenou 250 dolárov za 8 GB verziu, 280 dolárov za 32 GB verziu a v prípade alternatívy s podporou SIM karty ešte o 70 dolárov viac. Prvé kusy sa začnú predávať už 31. októbra.

Zdroj