Reklama

All-in-one od Dellu s poriadnym rozlíšením

Drahomír Piok

Dell chce poskočiť v LCD paneloch, ktoré ukrývajú celú hardvérovú výbavu počítača. Rozlíšenie už atakuje hodnoty najúspešnejších konkurentov v tomto segmente, iMac od Applu. Počítač má avšak pre bežných používateľov pripravené niečo naviac.

dell xps 27

Mohutný All-in-one od Dellu vyzerá nadmieru sympaticky a prívetivo. Komplexný dizajn je vhodný ako do kancelárie tak na doma. Dell XPS One 27 Touch je  osadený výkonným hardvérom pre príležitostných hráčov a výbornou obrazovkou. Na konci októbra tak dorazí na trh s Windows 8 slušný pracovný pomocník. Veľký 27″ LCD displej zobrazuje 2 560  x 1 440 bodov (QHD) a navyše podporuje multidotykové ovládanie. Síce nie som fanúšikom „ucapkaných“ obrazoviek, nainštalovaný Windows 8, ktorý je na podobné ovládanie už pripravený môžete využiť naplno.

dell xps 27

Za obrazovkou sa ďalej ukrýva posledná generácia Intel Core i5 alebo i7 procesorov. Operačná pamäť RAM dosiahne 8 GB a vnútorné úložisko pre dáta až 2 TB. Samozrejmosťou je SSD disk, ktorý pomôže rýchlosti systému. Grafická karta GeForce GT 640M od Nvidie poskytne 2 GB VRAM. Pre používateľov, ktorí nevítajú webakmeru, predovšetkým v súkromnom sektore, má XPS posuvný kryt na jej zatienenie. Dell obsahuje po svojom obvode rôzny porty ako USB, čítačka pamäťových kariet alebo 3,5 mm výstup na slúchadlá. Samozrejmosťou by mali byť aj bezdrôtové technológie Wi-Fi a Bluetooth. Dell XPS One 27 Touch disponuje aj  Blu-ray mechanikou a prémiovou zvukovou technológiou Waves MAxxAudio 4. Predbežná cena nebola oznámená.

dell xps 27

 

Foto: Techbox

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.