Reklama

Aliph Jawbone Jambox: malá, no výkonná bezdrôtová krabička

Drahomír Piok

Spoločnosť Aliph vyrába výborné mono Bluetooth slúchadlá už roky, no momentálne sa pustila do zložitejšej výroby stereo Bluetooth reproduktorov. Prvý produkt dostal názov Jawbone Jambox, ktorý môže prehrávať hudbu cez 3,5 mm audio konektor alebo Bluetooth spojenie. Popritom slúži aj ako hlasitý odposluch so vstavaným mikrofónom.

Aliph Jawbone Jambox

Mne osobne pripomína nápaditým retro dizajnom kocku lega, hlavne jeho červená verzia. Určite si ho nepomýlite so žiadnym iným reproduktorom na trhu, som toho názoru, že ak by sa vyrábali v päťdesiatych rokoch Bluetooth reproduktory, tak by to boli tieto. Svojou malou veľkosťou (151 x 57 x 40 mm) je takmer aj vreckový a tým aj ľahko prenosný. Všetky štyri verzie sú obdĺžnikovitého tvaru. Jeho horná a spodná časť sú z tvrdej gumy a ostatné štyri steny sú obalené kovovou mriežkou. Váha celého reproduktora je 340 gramov. Reproduktor vydrží v prevádzke od 8 do 10 hodín, potom sa musí dobyť pribaleným microUSB káblom.

Aliph Jawbone Jambox

Pomocou tlačidiel na vrchu môžeme prijímať hovory, ovládať hlasitosť, spúšťať hlasové príkazy a tým ovládať telefón. Pripojenie Bluethoot A2DP je multiplatformové (zároveň môže byť pripojených viacero telefónov) a má dosah do desiatich metrov. Skvelá vychytávka je možnosť využívať Jambox ako predĺženú ruku hlasitého odposluchu. Kvalita zvuku je diskutabilná, rôzne zdroje inak tvrdia, ale zhodujú sa v tom, že cez 3,5 mm audio konektor hrá reproduktor lepšie ako cez pripojenie Bluetooth. Výstupná hlasitosť dvoch stereo reproduktorov má maximálnu hodnotu 85dB, niektorí vyčítajú absenciu subwooferu (vraj by ho potreboval ako soľ) a absenciu THX certifikácie. K dispozícií bude od 16. novembra na Best Buy stránkach alebo Apple predajniach za cenu 199 USD. Podľa aktuálneho kurzu by mala byť cena v Európe okolo 142 €.

Aliph Jawbone Jambox

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.