Alienware ukázal koncept domáceho cloudového hrania, unikátny Nyx

ZDROJ | Dell

Kým viaceré herné spoločnosti pracujú na presune videohier z domáceho hardvéru do cloudu, herná divízia spoločnosti Dell vymyslela spôsob, ako presunúť cloud do domácnosti. Concept Nyx umožní viacerým členom domácnosti hrať simultánne rôzne hry na prakticky akomkoľvek zariadení.

Hranie plnohodnotných videohier už dnes nie je obmedzené iba na konkrétny hardvér a konkrétnu obrazovku, typicky teda počítač a monitor, či hernú konzolu a televízor v obývačke. Vďaka cloudovému hraniu a vzdialenému prístupu je už dnes možné hrať PC/konzolové hry aj na mobiloch a tabletoch, či menej výkonných notebookoch. Dell ale posúva tento koncept ešte ďalej.

ZDROJ | Dell

Concept Nyx je konceptuálny domáci server, v ktorom by mal byť teoreticky uložený dostatočne výkonný herný hardvér na spustenie viacerých hier naraz. Viacerí členovia domácnosti by tak mohli hrať svoje obľúbené hry na prakticky akomkoľvek zariadení od počítača cez tablet a smartfón, až po smart TV.

Okrem obslúženia viacerých hráčov v domácnosti pomocou jedného hardvéru so sebou Concept Nyx prináša aj možnosť rýchleho prechádzania medzi zariadeniami. Rozohratú hru by ste tak teoreticky mohli okamžite preniesť z televízora na smartfón a naopak, či dokonca na jednom televízore hrať dve hry súčasne.

ZDROJ | Dell

Dell presnejšie nešpecifikuje, aký hardvér by musel byť v takomto serveri osadený a keďže ide iba o koncept, pre Nyx nemá stanovenú ani len približnú cenu. Pri súčasných cenách grafických kariet je však otázne, či by cena takéhoto domáceho herného servera násobne neprevýšila súčasné dotované ceny herných konzol, či dokonca aj hotových herných PC a notebookov.

ZdrojDell

Komentáre k článku