Reklama

Alibaba bude ponúkať vo VR platby pomocou prikývnutia

Zdroj | Samsung
Viktor Šmidák
Zdroj | Samsung
Zdroj | Samsung

Čínska spoločnosť Alibaba, ktorá je známa hlavne pre svoj e-shop s obrovským sortimentom, chce presadiť svoj vplyv aj do virtuálnej reality. Dôkazom je technológia VR Pay.

Pri používaní virtuálnej reality je najviac používaný smartfón a špeciálne okuliare, do ktorých sa telefón vloží. Vkladanie či vyberanie je často komplikované, Alibaba preto prichádza s omnoho jednoduchším riešením. Tým je VR Pay. Technológia, vďaka ktorej bude používateľ schopný platiť iba pritakaním.

Zdroj | Engadget

Tu to ale nekončí. Alibaba chce uskutočniť nie len platenie, ale aj vyberanie produktov reálnym, a to len vďaka pozeraniu sa na jednotlivé produkty.

Pozrite si

Nové okuliare Samsung Gear VR sú za necelú stovku

Celé to znie pomerne nebezpečne. Nikto predsa nechce omylom nakúpiť tovar za niekoľko stoviek dolárov. Vývojári mysleli aj na to. Preto bude aj tu potrebné overenie identity, napríklad pomocou hlasu. Následne bude taktiež nutné vložiť heslo. Dostupných bude viac metód, medzi nimi aj zadávanie pomocou pohybu hlavy či sústredeného pozerania sa na jeden objekt na obrazovke.

Zdroj | Qualcomm

VR Pay však nie je prvým pokusom čínskej spoločnosti zaujať. V roku 2015 sa konkurent Amazonu či eBayu pokúsil o implementovanie služby „Pay with a selfie“, kedy išlo o platbu pomocou rozpoznania tváre.

Zdroj | Samsung

Všetky tieto riešenia sú síce pohodlnejšie, no z bezpečnostného hľadiska sa nedajú porovnávať s riešeniami bánk. Algoritmy na rozlíšenie tváre či zistenie hlasu by funkčné možno aj boli, no na mikrofóny alebo fotoaparáty v smartfónoch sa až tak spoľahnúť nedá.

Pozrite si

Google Daydream View – nový VR headset s maximálnym komfortom

Zatiaľ sa spomína len platenie v internetových obchodoch. Postupne by ale mohlo byť táto služba integrovaná aj do hier či aplikácii. Práve tu by podľa nášho názoru narazila na veľké množstvo vďačných zákazníkov.

Novinka od Alibaby by mala byť spustená už ku koncu tohto roka.

Zdroj
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.