Reklama

Alexandra Daňková - Otravným volaniam je navždy koniec | TECHTALKS

Tomáš Šmidák

Alexandra Daňková je produktová manažérka O2 Slovakia a jedna z iniciátoriek projektu nevolajtemi.sk, ktorý nakoniec prispel k novej vyhláške o povinnom prefixe pre telemarketingové spoločnosti.

Z prieskumu mobilného operátora vyplýva, že až 80 % ľudí nedvíha neznáme čísla. Dôvodom sú obavy, nakoľko za číslom sa často skrývajú podvodníci či predavači bambusových ponožiek. Problémom však je, že takisto to môže byť aj záchranná služba, ktorá vám chce oznámiť hospitalizáciu vášho blízkeho.

Obsah pokračuje pod reklamou

O2 preto už minulý rok spustilo iniciatívu „Nevolajte mi„, ktorá si dala ako cieľ zbaviť zákazníkov otravných telefonátov marketingových telefonátov. S ich pomocou sa podarilo pretlačiť tento nápad až k regulátorovi, ktorý tento rok vydal vyhlášku o tom, že všetky telemarketingové spoločnosti musia od 19. augusta 2022 používať predčíslie (0)888.

Ako si môže používateľ zablokovať telemarketingové volania u mobilného operátora O2? A čo Radosť a Tesco Mobile? Aké možnosti má zákazník v prípade, že si nechce zablokovať úplne všetky telefonáty od marketingových spoločností?

V našej najnovšej časti relácie TECHTALKS sme sa rozprávali aj o redizajnovanej aplikácií O2, ktorá okrem nového názvu zmenila aj farbu či používateľské prostredie, možnostiach blokovania SMS správ či o tom, či pri prijatí podvodného hovoru zo zahraničia môžete očakávať nepríjemné prekvapenie na faktúre.

Toto všetko a ešte viac sa dozviete v novej časti TECHTALKS s moderátorom Romanom Calíkom a hosťkou Alexandrou Daňkovou.

TECHTALKS by TECHBOX, už aj s najnovším dielom, nájdete aj na Apple Podcastoch či Google Podcasts. Samozrejmosťou je Spotify, no nechýbajú ani ďalšie obľúbené platformy ako Pocket CastsRadioPublicBreaker Anchor. Môžete si tak vybrať podľa aplikácie, ktorú najradšej na podcasty používate.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.