Reklama

Alcatel predstavil najlacnejšie androidy všetkých čias!

Dominik Fúsek

Na výstave MWC 2011 v Barcelone sa ukázal aj kedysi úspešný francúzsky výrobca Alcatel. Ako už viackrát pred časom (Alcatel OT-980: Francúz s QWERTY a Androidom), snaží sa vrátiť na výslnie, pričom si ako najsilnejšiu zbraň zvolil nízku cenu. Také sú aj tri nové androidy z jeho dielne – ich výbava je slabšia, no cena rozhodne prekvapí.

Alcatel OneTouch 990

Alcatel OneTouch 990 – nová vlajková loď?

Model 990 je tým najvybavenejším, čo Alcatel ponúka – i keď stále hovoríme o nižšej strednej triede. Novinka môže, aspoň papierovo, smelo konkurovať bestsellerom od LG (LG Optimus One a Optimus Chic: dva nové mid-endy s Androidom) – ponúka totiž veľmi podobnú výbavu. Základom je Android 2.2 poháňaný Qualcomm-om MSM7227 (600 MHz, Adreno 200), no systém zatiaľ nie je práve rýchly a výrobcu čaká ešte veľa práce na optimalizácii. Displej ponúka v tejto triede nadštandardnú uhlopriečku 3,5“ a tradičné rozlíšenie 320 x 480 bodov, našťastie výrobca stiahol po kapacitnej technológii. Zaujímavosťou je, že napriek veľmi nízkej cene (180 €) nechýba 990-tke ani GPS, Wi-Fi, HSDPA či akcelerometer. Prekvapením je aj 5 Mpx fotoaparát s autofókusom a LED bleskom. Batéria má kapacitu 1 300 mAh, bonusom je optický trackpad.

Alcatel OneTouch 990

Alcatel OneTouch 890 a 908 – historicky najlacnejšie androidy

Model OT 908 je mierne odľahčenou verziou vlajkovej lode. Má pomalší procesor a menší displej (2,8 palca), zachovaná našťastie zostala verzia OS 2.2 i kapacitná technológia dotyku. Za cenu 130 € poteší aj prítomnosť HSDPA, Wi-Fi a GPS, s 2 Mpx fotoaparátom je to už horšie. Poslednou novinkou je Alcatel OneTouch 890 – ktorý sa zhoduje s vyšším modelom, s výnimkou staršieho OS (Android 2.1), chýbajúceho HSDPA i 3G (dátovým maximom je EDGE a Wi-Fi) a len rezistívneho displeja. Cena 99 € je však rozprávková a mnohých android-začiatočníkov určite presvedčí. Na trhu by sa novinky mali objaviť v druhom štvrťroku.

Alcatel OneTouch 908

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.