Reklama

Alcatel OT-980: Francúz s QWERTY a Androidom

Imrich Maťo

Takmer zabudnutý výrobca mobilov, Alcatel, dal opäť o sebe vedieť. A nie hocijako, okrem iného aj poriadnym smartfónom.

Alcatel OT-980

O jednej z ikon začiatkov mobilnej komunikácie u nás sme už dávno poriadne nepočuli, až sa mohlo zdať, že sa z trhu mobilných telefónov úplne vytratil. Nedávno však dal o sebe patrične vedieť. Reč je o značke Alcatel. Že je táto značka mobilov stále živá, sa nás výrobca snaží presvedčiť dávkou noviniek, z ktorých najväčšiu pozornosť púta Alcatel OT-980. Skôr, ako budeme pokračovať, jedna otázka. Nepripomína vám OT-980-ka niekoho z konkurentov?

Alcatel OT-980

Ako vidieť z obrázkov, Alcatel pri modeli OT-980 stavil na výsuvnú konštrukciu. Ďalšie jeho tromfy sú ukryté v technických parametroch. Jeden z nich, plnohodnotná QWERTY klávesnica, isto poteší „pisárikov“. Rozrastajúca sa rodina nadšencov operačného systému Android si tiež prídu na svoje. Škoda len, že výrobca použil staršiu verziu 1.6 Donut. Okrem klávesnice a ovládacích tlačidiel môžete OT-980-ku ovládať aj prostredníctvom 2,8” dotykového, rezistívneho displeja, pracujúceho v rozlíšení 240 x 320 bodov. Príslušnosť k najvyššej triede potvrdzuje aj dávkou konektivity. Tú zahŕňajú ako rýchle dáta HSPA, tak aj prítomnosť Wi-Fi i Bluetooth. V parametroch nachádzame údaj o rýchlosti HSDPA 7,2 Mbps, avšak rýchlosť HSUPA výrobca neuviedol. Pre pripojenie OT-980-ky s počítačom využijete microUSB konektor, ktorý tiež slúži na nabíjanie.

Alcatel OT-980

Vnútornú, 70 megabajtovú pamäť môžete rozšíriť microSD(HC) pamäťovými kartami až do 16 GB, čo by malo stačiť pre hudbu, obrázky, videá a iné. Potešiteľná je prítomnosť 3,5 mm jacku, 2 Mpx fotoaparát ale veľmi neoslní. Navyše mu chýba prisvetľovacia dióda. Ak by vám komunikačné štandardy, SMS a MMS nestačili, poslúžite si e-mailovým klientom, alebo instant messengerom. Dostatok energie smartfónu Alcatel OT-980 dodáva 1 150 mAh batéria, ktorá ho má v pohotovosti udržať do 400 hodín a počas telefonovania až do ôsmich hodín. Mimochodom, už ste prišli na to, na ktorého z konkurentov sa OT-980-ka podobá? Nám totiž nápadne pripomína Palm Pre.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.