Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

PREHĽAD | Aký smartfón kúpiť za 100 eur?

PREHĽAD | Aký smartfón kúpiť za 100 eur?
Michal Spiegel
PREHĽAD | Aký smartfón kúpiť za 100 eur?

Trh so smartfónmi rastie a do povedomia sa čoraz častejšie dostávajú značky ako Coolpad, Xiaomi, či Huawei. Tie okrem toho, že majú takmer všetky pôvod v Číne, majú modely, ktoré vedia zaujať nízkou cenou. V dnešnom článku vám ich pár predstavíme.

To, že je telefón zaradený do kategórie low-cost ešte neznamená, že je nekvalitný. Boli by ste prekvapení, ako niektoré telefóny vedia zaujať, či už luxusným dizajnom, zaujímavými funkciami, alebo relatívne dobrou výkonnosťou.

V nasledujúcom prehľade vám predstavíme deviatku lacných kúskov, za ktoré zaplatíte len okolo 100 €.

Coolpad Porto S

Prvým lacným kúskom je tento čínsky fešák s výborným displejom a podporou dvoch SIM kariet. Kapacita batérie je relatívne dobrých 2 000 mAh. Cena síce je 109 eur, čo trochu prestrelilo hranicu, no to je spôsobené najmä cenovým posunom na európskom trhu. Viac si o ňom môžete prečítať v našej recenzii.

Zdroj | Coolpad
Pozrite si

Coolpad Porto: cenová bomba pre tínedžerov

Meizu m3s

Ďalšia relatívne mladá čínska firma, ktorá začínala predajom MP3 prehrávačov, sa dnes dostáva na popredné priečky výrobcov smartfónov. Medzi ne patrí určite aj m3s. Výhodou smartfónu je pevné kovové telo a 5-palcový displej. Nechýba populárny snímač odtlačkov prstov.

Pozrite si

Meizu m3s s kovovým telom a osemjadrom MediaTek pod 100 €

Zdroj | Meizu

Honor 5A

Ešte pri tej Číne ostaneme. Huawei alebo v Európe skôr známy pod názvom Honor, má tiež svojho low-cost predstaviteľa. Ten má až 5,5-palcový displej a vo vnútri nájdete najnovší Android 6.0. Batéria má 3 100 mAh a bude sa predávať s cenou okolo 100 €.

Zdroj | Honor

Xiaomi Redmi 3s

Populárna značka, ktorá sa venuje okrem smartfónom všetkému možnému a nemožnému z technologickej oblasti, má svoj dizajnový kúsok Redmi 3s. Ten sa ideálne hodí do nášho prehľadu s cenou 94 eur. Batéria bude veľmi príjemných 4 100 mAh. Vo vnútri nájdete osemjadro Snapdragon 430.

Zdroj | Xiaomi

Samsung Galaxy J1 Mini

Aj taký perfekcionista ako Samsung má svoj lacnejší model, ktorý má prekvapivú cenu len 80 eur. Má však len 4-palcový TFT displej a štvorjadrový procesor.

Zdroj | Samsung

Alcatel PIXI 4

Jediný phablet v našom zozname. PIXI 4 je zameraný hlavne na mladšiu generáciu. Okrem hrúbky 7,99 mm, ponúkne 6″ qHD displej, 4-jadrový MediaTek MT8321, 1 GB RAM, slot na microSDXC karty, Android 5.1, 8 Mpx fotoaparát, no len 2 850 mAh batériu. Na slovenskom trhu ho nájdete za super cenu 70 eur.

Zdroj | Alcatel

Gionee Pioneer P5 Mini

A máme tu ďalší čínsky štýlový smartfón. Ponúka 4,5-palcový displej, 1 GB operačnej pamäte, 8 GB úložisko a 1 850 mAh batériu. Určite zaujme rôznorodosťou farebných prevedení a cenou 71 eur.

Zdroj | Gionee

ASUS ZenFone Go

5-palcový ASUS smarfón má 2 GB operačnú pamäť, 5.1 Android a ideálnu cenu okolo 99 eur.

Zdroj | ASUS

ZTE Blade A1

Na záver tu máme opäť Číňana, ktorý poteší osemjadrovým procesorom MediaTek a 2 GB RAM. Nechýba podpora microSD kariet a 16 GB úložisko. Cena je 94 eur.

Zdroj | ZTE

Tak ako – vybrali ste si nejaký kúsok? Napriek nízkej cene, vedia niektoré z vyššie menovaných prekvapiť dobrou výdržou baterky, alebo štýlovým dizajnom. Ich výkon sa síce nemôže porovnávať s 6-8x drahšími modelmi, no pre nenáročného používateľa sú ako stvorené.

Zdroj