Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Aký koktejl namieša séria Samsung Galaxy S22 a kedy sa jej dočkáme?

Aký koktejl namieša séria Samsung Galaxy S22 a kedy sa jej dočkáme?
Zdroj | Letsgo Digital
Richard Pliešovský
Aký koktejl namieša séria Samsung Galaxy S22 a kedy sa jej dočkáme?
Zdroj | Letsgo Digital
Zdroj | Letsgo Digital

Veríte tomu, že onedlho budeme svedkami novej série Galaxy S22? Čo o nej už vieme? Prinúti majiteľov starších modelov premýšľať o kúpe niektorého z nich, alebo ich nechá úplne chladných?

Čas beží ako splašený, nič netrvá večne, ani láska k jednému telefónu. Ak fandíte Samsungu a zvlášť sérii Galaxy S, možno ste už zachytili niektoré z uniknutých informácii o tejto rade vlajkových smartfónov.

Čo už vieme? Aj teraz môžeme očakávať tri modely, ich názvy nie je ťažké domyslieť si: Samsung Galaxy S22, Samsung Galaxy S22+ a Samsung Galaxy S22 Ultra.

Zdroj | Letsgo Digital

Na čom bude bežať nová esková rada? Predpokladá sa, že to bude Samsung Exynos 2200, resp. Snapdragon 895 vyrobený 4 nm technológiou. Poteší väčší grafický výkon. GPU bude na báze architektúry AMD RDNA 2, ktorá sa stane základom PS5 a Xbox série X. Pravdaže, to ešte neznamená, že Galaxy S22 bude mať porovnateľný výkon najnovších herných konzol, ale ľahko prekoná herné smartfóny.

Samsung Exynos 2200 by mohol podporovať ray tracing, čo by bola obrovská konkurenčná výhoda. Ide o pokrokovú metódu, ktorá na výpočet obrazu využíva sledovanie lúčov vychádzajúcich z pozície pozorovateľa. Vďaka tomu dokáže systém simulovať fyzicky presné obrazy, lom svetla a celkové osvetlenie. Do hier ju ako prvá priniesla NVIDIA. Ak by to Samsung dokázal vložiť do telefónu, spôsobilo by to malú revolúciu.

Zaujímavo znie informácia, že séria Galaxy S22 prinesie menšie displeje v porovnaní s radou S21. Galaxy S22 by mal mať 6,06″ displej oproti 6,2″, S21+ 6,5″ oproti 6,7″ a S22 Ultra 6,81″ oproti 6,9″ na S21 Ultra. Takto by mohli stratiť vlajkové Samsungy povesť „priveľkých“ smartfónov.

Zdroj | Letsgo Digital

Galaxy S22 Ultra by mal mať ako jediný model z trojice technológiu LTPO, ktorá dokáže škálovať frekvenciu displeja zo 120 Hz až na 1 Hz. To by mohlo výrazne predĺžiť výdrž batérie.

Aktualizované budú aj fotoaparáty. Inováciu prinesie (potencionálne) partnerstvo s Olympusom. Podľa niekoľkých tvítov zo spoľahlivých zdrojov sú obe firmy nastavené na partnerstvo vo fotoaparátoch pre nové smartfóny. Galaxy S22 Ultra má byť predstavený ako prvý model s novou technológiou.

Pozrite si

Čo už vieme o skladacom smartfóne Google Pixel Fold?

V prípade modelu Ultra sa očakáva, že hlavný objektív bude mať 108 Mpx rozlíšenie a ultraširokouhlý 12 Mpx. Majú byť totožné s fotoaparátom v modeli S22 Ultra, ale tieto dva teleobjektívy môžu mať aktualizovaný hardvér. Senzory 3-násobného teleobjektívu a periskopu s 10-násobným zoomom môžu zaznamenať rozlíšenie od 10 Mpx do 12 Mpx. LetsGoDigital predpokladá, že všetky štyri kamery budú na Galaxy S22 Ultra využívať OIS.

Zdroj | Letsgo Digital

Modely S22 a S22+ budú zrejme vybavené hlavným 50 Mpx snímačom, 12 Mpx ultraširokáčom a 10 Mpx teleobjektívom s 3-násobným optickým zoomom (namiesto hybridného optického zoomu).

Webkamera má priniesť 50 Mpx rozlíšenie. Hovorí sa, že Samsung bude používať RGBW snímač. Väčšina senzorov fotoaparátov v smartfónoch sa pri reprodukcii farieb fotografií spolieha na červené, zelené a modré (RGB) subpixely. Takýto 50 Mpx snímač by dodával štvrtý biely subpixel, teda RGBW. Snímač by tak vedel poskytnúť lepšie farby vo vysoko kontrastných scénach, s čím majú smartfóny od Samsung občas problém.

Najväčšou dizajnovou zmenou bude objektív pod displejom, riešenie, ktoré malo premiéru v Galaxy Z Fold3 5G. Oproti zastaralému vzhľadu na iPhonoch bude mať Samsung vo svojich vlajkových lodiach konkurenčnú výhodu.

Samsung údajne testuje snímanie videa v 8K rozlíšení pri 60 fps, čo bo bolo výrazné zlepšenie oproti tohtoročnej sérií, ktorá zvládne 8K len pri 24 fps.

Dizajn Galaxy S22 Ultra sa posunie ku (teoretickému) Galaxy Note21 Ultra. To znamená odolnejšie konštrukciu oproti zvyšným Galaxy S22 a najmä priestor na S-Pen. Tým pádom sa legenda Galaxy Note prakticky len premenuje na S22 Ultra, čo je vlastne logický krok, navyše zrozumiteľný i pre bežných používateľov. Momentálne nevieme, či S-Pen budú podporovať modely Galaxy S22 a Galaxy S22+.

Pozrite si

Celoživotný Apple fanúšik testuje najnovší Samsung Galaxy S21 5G

Séria S22 si zrejme zachová 25 W nabíjanie, i keď sa v lete hovorilo podpore 65 W, resp. 45 W rýchlonabíjania. Čo sa týka kapacít batérií, model S22 by mal mať kapacitu 3 800 mAh, S22+ 4 600 mAh a S22 Ultra 5 000 mAh. To znamená, že prvé dva modely budú mať o 200 mAh nižšiu kapacitu a Ultra si zachová kapacitu z tohtoročného modelu. Zdá sa, že Samsung vylepšil optimalizáciu systému, ktorý spolu s novým procesorom prinesie nižšiu spotrebu.

Zdroj | Letsgo Digital

Úniky informácií hovoria o bielej, čiernej a mimoriadne peknej vínovo červenej farbe. O cenách sa veľa nehovorí, väčšina leakerov sa zhoduje, že by mali ostať na úrovni tohoročnej série.

Pozrite si

Toto Samsung dokázal za 10 rokov!

Kedy sa dočkáme novej série? Malo by to byť v podobnom období ako bola predstavená tento rok, čo znamená koniec januára, resp. začiatok februára 2022. To je aj akurát čas, kedy by sa používatelia mohli finančne postaviť po Vianociach na nohy a dopriať si na Valentína pekný a „romantický“ darček. Niektoré leaky však hovoria o decembre 2021 ako o možnom termíne predstavenia.

Čo poviete na tieto informácie? Ste pripravení na nový model? Privítali by ste zmenšenie displeja?