Reklama
Advertisement
Advertisement
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ako zistím, či bol zaslaný šek za očkovanie?

Ako zistím, či bol zaslaný šek za očkovanie?
Zdroj | Pixabay
Richard Pliešovský
Ako zistím, či bol zaslaný šek za očkovanie?
Zdroj | Pixabay
Zdroj | Pixabay

Nestáva sa často, aby nám niekto niečo dal len tak, za nič. Ešte menej sa stáva, aby nám (našim blízkym) štát platil za to, že si chránime zdravie a život. Stalo sa.

Ako dobre vieme, štát začal vyplácať odmenu za očkovanie. Stačí splniť dve veci – mať vek nad 60 rokov a byť zaočkovaný minimálne dvoma dávkami vakcíny.

Pozrite si

Očkovanie bez registrácie pokračuje, na týchto miestach aj s výjazdmi

Ministerstvo financií cez Slovenskú poštu posiela šeky ako odmenu za očkovanie. Tých, ktorí stihli tri očkovania ešte do konca roka 2021 je takmer 500-tisíc. Je preto samozrejmé, že tento proces neprebehne za pár hodín, ale trvá to určitý čas, no a pri takom veľkom množstve dát sa môže stať chyba.

Zdroj | Pixabay

Na Slovensku je viac ako 1,2 milióna zaočkovaných ľudí nad 60 rokov, ktorí spĺňajú podmienky získania očkovacieho bonusu.

Ako si overíte, že vám už bol zaslaný šek?

Dôležité je vedieť, že štát posiela najprv 300-eurové šeky. Ak teda patríte do skupiny, ktorá má nárok len na 200 eur, musíte počkať, alebo ešte lepšie, stihnúť očkovanie aj 3. dávkou.

Všetky informácie ohľadne odmeny získate na čísle 048/ 431 72 22, po dovolaní si následne stlačte číslo 8, ktoré vás presmeruje na infolinku určenú práve na získanie informácií ohľadne nároku na odmenu za očkovanie.

Po nahlásení vášho mena a rodného čísla vám personál zistí v akom štádiu sa nachádza vaša odmena – dozviete sa, či máte nárok na 200, alebo 300 eur, ale najmä to, či už je šek zaslaný, alebo sa len odovzdávajú vaše údaje pošte.

V prípade potreby opravy údajov kontaktujte call centrum NCZI na telefónnom čísle 02/32 35 30 30.

Zdroj | Pixabay

Pripomíname, že nárok na odmenu je automatický, nemusíte sa nikde registrovať, stačí mať splnené podmienky. Neviete presne aké to sú?

Nárok na 200 eur odmenu má každý občan nad 60 rokov, kto sa zaočkoval vakcínou Janssen, alebo má za sebou dve dávky vakcíny Pfizer, Moderna, alebo Sputnik a do 31. 1. 2022 sa nestihne zaočkovať treťou dávkou.

Pozrite si

Pri registrácii na 1. a 3. dávku si už môžete vybrať aj konkrétny termín

Nárok na 300 eur odmenu získate vtedy, ak ste sa od 30. 6. 2021 do 31. 1. 2022 nechali zaočkovať troma dávkami vakcíny proti koronavírusu, resp. jednou dávkou vakcíny Janssen a dvoma dávkami Pfizer, alebo Moderna.

Nárok na odmenu nemajú tí, ktorí sa zaočkovali pred 30. 6. 2021 a pre prekonanie covidu sa doteraz nemohli nechať očkovať treťou dávkou.

Zdroj