Reklama

AKO urobiť z iPadu mini iPad mini Pro?

Richard Pliešovský

Obľúbený iPad mini má jeden vážny nedostatok. Apple k nemu nevyrába originálnu klávesnicu, takú ako dodáva k iPadom Pro. Prirodzene, k dispozícii je množstvo klávesníc od ostatných výrobcov, napriek tomu ostáva „mini“ akosi mimo ich záujmu. A to je škoda.

Najnovší iPad mini 5 prišiel so solídnym výkonom a podporou Apple Pencil. K dokonalosti mu chýba už len hardvérová klávesnica. Takto by sa z neho mohol stať plnohodnotný (aj keď miniatúrny) tablet, s ktorým sa dá vybaviť množstvo kancelárskej práce v teréne.

Prečo sa k nemu nedodáva aj originál Apple Smart Keyboard mi nie je celkom jasné. Neostalo mi nič iné, ako si nájsť dôstojnú náhradu.

Prvá voľba smerovala k Apple Keyboard, vynikajúcej klávesnici, ktorá sa používa napríklad pri iMacoch. Lenže, ja potrebujem klávesnicu, ktorá drží s iPadom, podobne ako notebook.

Napokon voľba padla na známeho výrobcu Brydge. Ten ponúka modely aj pre iPad mini, dokonca v ich troch farebných verziách, takže nepôsobí ako päsť na oko.

Tablet sa do klávesnice nasúva a dá sa vyklápať v 180-stupňovom uhle. Klávesy môžu byť podsvietené, vybrať sa dá z troch stupňov intenzity. Zabudovaná batéria má vydržať 3 mesiace prevádzky po dve hodiny denne.

Dizajn je na nerozoznanie od iPadu, vrátane zaoblenia rohov a tlačidla na zapnutie/vypnutie napájania klávesnice. Aj v zloženom stave to vyzerá elegantne, dokonca by som povedal, že ešte lepšie, ako sklopený iPad Pro s Apple Smart Keyboard.

Pozrite si

7 noviniek z iPadOS 13 v praxi. Oplatí sa už teraz prejsť na beta verziu?

Klávesnica má na spodnej strane štyri nožičky, aby sa zabránilo kĺzaniu po stole.

Po niekoľkodňovom používaní som našiel dva nedostatky, batéria sa nenabíja proprietárnym konektorom Lightning, ale technologicky starším microUSB. Ak niekde cestujete, musíte si pribaliť aj tento kábel.

Druhým nedostatkom je v tom, že sa iPad automaticky nezapne/nevypne po otvorení. Niekomu je to „šum-a-fuk“, mne to prekáža.

Výhody však výrazne prevyšujú nedostatky. Maličký iPad tak dostáva novú úroveň využitia, odteraz mi neslúži len na konzumáciu obsahu, dokážem si na ňom pohodlne vybaviť množstvo práce mimo kancelárie.

Takto som si spravil z iPadu mini variantu s prívlastkom Pro a túto investíciu vôbec neľutujem. Samozrejme, parametre iPadu sa pripojením ku klávesnici nezlepšili, slovíčko Pro som použil jedine preto, že sa tento tablet dá konečne používať aj na prácu.

Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.