Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ako to v skutočnosti je s novým iPhone SE 4. generácie?

Ako to v skutočnosti je s novým iPhone SE 4. generácie?
Zdroj | MacRumors
Richard Pliešovský
Ako to v skutočnosti je s novým iPhone SE 4. generácie?
Zdroj | MacRumors
Zdroj | MacRumors

Lacný iPhone nie je žiaden oxymoron, poznáme ho v podobe modelu SE, ktorý je aktuálne k dispozícii v 3. generácii (2022). O nasledovníkovi sa rozpráva už dlhšiu dobu, jeho predstavenie sa očakávalo na jar 2023. Zdá sa však, že všetko je inak.

Analytik Ming-Chi Kuo totiž prišiel s nie príliš potešujúcou informáciou. Tvrdí, že Apple odloží, alebo úplne zruší tento obľúbený model, aby tak podporil predaje drahších modelov.

Ako je totiž známe, Apple má problémy s odbytom smartfónov strednej triedy, konkrétne iPhone 13 mini a iPhone 14 Plus. Ak k tomu prirátame pomerne slabé predaje iPhone SE 3. generácie, niet sa ani čomu veľmi diviť. Samozrejme, ide len o špekulácie a nie o oficiálne vyjadrenie z Apple, takže je pokojne možné, že nové „eséčko“ príde do predaja.

Obsah pokračuje pod reklamou

Aký by mal byť iPhone SE 4?

Podľa ďalších informácií by mal prísť nový model do predaja až v roku 2024. Zdá sa, že bude vychádzať z dizajnu iPhone XR, takže konečne zmizne tlačidlo Home a zväčší pomer displeja k telu. iPhone SE 4 by mohol mať 6,1″ LCD, resp. OLED displej spolu so zárezom v hornej časti, podobne ako majú súčasné ‌iPhone 14‌. Analytik Ross Young uviedol, že Apple sa ešte nerozhodol či použije OLED alebo LCD panel.

Všetko je teda ešte otvorené. Je isté, že iPhone SE 4. generácie bude mať vyššie vstupné náklady, čo sa odzrkadlí aj na predajných cenách. Mizerné predaje modelov iPhone 14 a najmä iPhone 14 Plus naznačujú, že výrobca bude musieť prehodnotiť svoje portfólio zariadení. Ak sú totiž používatelia ochotnejší kupovať drahšie smartfóny, nie je múdre, neustále prinášať lacnejšie verzie.

Okrem toho je tu za dverami recesia a klesajúce predaje smartfónov vo všeobecnosti. Isté je, že Apple sa viac zameria na svoje vlajkové modely ako na nový vývoj série SE. Preto je na budúci rok len malá šanca, že príde do predaja nový iPhone SE.

Zdroj