Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ako spravovať duplicitné kontakty v iOS 16

Ako spravovať duplicitné kontakty v iOS 16
Zdroj | Lucas Hoang/Unsplash
Richard Pliešovský
Ako spravovať duplicitné kontakty v iOS 16
Zdroj | Lucas Hoang/Unsplash
Zdroj | Lucas Hoang/Unsplash

Určite nie som sám kto zistil, že sa mu v smartfóne „z ničoho nič“ objavili duplicitné kontakty. Možno za to môže ajfónový škriatok a možno moja nedôslednosť, keď som si raz uložil číslo ako Jožo z pubu U žaby a druhýkrát ako Jozef Mrkvička.

Našťastie, s novým iOS 16 sa dajú takéto zdvojené kontakty ľahko nájsť a upraviť tak, aby ste mali poriadok bez toho, aby ste si nejaký nechtiac vymazali.

Ako na to?

Obsah pokračuje pod reklamou

Otvorte si Kontakty. Ak máte duplicitné kontakty, ukáže sa vám správa hneď pod vašou vizitkou. Na obrá\ku vidíte, že systém našiel jeden duplicitný kontakt.

Ak na kartu kliknete, uvidíte podrobnosti. Systém ukáže, kde sa kontakty nachádzajú a ponúkne možnosť zlúčiť kontakty, alebo ponuku ignorovať.

Aj v prípade, že chcete spravovať (= preriediť) viac kontaktov naraz poznáme jednoduchý postup. Nájdite si kontakty, ktoré chcete manažovať. Ťuknite na prvý kontakt a podržte ho. Prejdite dvomi prstami cez všetky kontrakty, ktoré chcete spravovať. Tie sa sfarbia na sivo. Napokon dlho podržte tento vybraný blok, aby sa vám zobrazila ponuka, čo sa s nimi dá urobiť, napríklad zlúčiť, alebo vymazať.

Pozrite si

Viete, čo všetko dokáže váš Apple iPhone? Naučíme vás to

Šikovné je, že môžete zlúčiť kontakty z viacerých účtov. Napríklad ja som si našiel kontakty v iCloude, ale i vo viacerých Gmailových účtoch.

Ak máte Mac, správa vašich kontaktov je oveľa pohodlnejšia a poskytuje väčšiu kontrolu nad tým, čo s nimi môžete urobiť. Výber kontaktov uskutočníte tak, že počas stlačeného tlačidla Command označíte konkrétne kontakty. Tie potom môžete exportovať, zdieľať, vymazať vizitky, či vymazať. Ponuku si vyvoláte kliknutím na pravé tlačidlo myši.