Reklama
Ďalšia story
Zatvoriť

Newsletter

Ďakujeme za váš záujem! Odteraz vám už neunikne žiadna novinka.
Ľutujeme, ale váš formulár sa nepodarilo odoslať.

Ako si vytvoriť AI profilovku? Postačí vám na to appka, no nebude to zadarmo

Ako si vytvoriť AI profilovku? Postačí vám na to appka, no nebude to zadarmo
Zdroj | Prisma labs
Stanislav Vinc
Ako si vytvoriť AI profilovku? Postačí vám na to appka, no nebude to zadarmo
Zdroj | Prisma labs
Zdroj | Prisma labs

Instagram v posledných dňoch a hodinách zaplavili príspevky úžasných, prepracovaných a miestami bizarných a zvláštnych profilových fotografií bežných ľudí i celebrít, o ktorých tvorbu sa postarala umelá inteligencia. Vytvoriť si takúto profilovku môžete aj vy. Ako na to?

Modelov umelej inteligencie, ktorá dokáže na základe textovej požiadavky vytvoriť obraz, existuje už viacero. Najzaujímavejším z nich je DALL-E 2, ktorý však stále nie je dostupný širokej verejnosti. Populárnu kartu mu preto uchmatla appka Lensa postavená na modeli Stable Diffusion.

Aj keď je samotný model Stable Diffusion v podstate bezplatný, tvorcovia aplikácie Lensa si za jeho použitie v peknom používateľskom prostredí nechajú zaplatiť. Aplikácia je dostupná zadarmo v obchodoch Google Play (Android) aj App Store (iOS). Bez platenia v nej však ďaleko nezájdete.

Obsah pokračuje pod reklamou

Aplikácia vám hneď na úvod po spustení ponúkne predplatné, ktoré vám za cenu od 36,99 € ročne umožní upravovať si selfie fotografie za pomoci umelej inteligencie. Tu však ešte stále nie je reč o profilových fotografiách, ktoré vidíte v týchto dňoch na sociálnych sieťach. Tie sa ukrývajú pod názvom „Magic Avatars“.

Lensa si od vás po výbere tejto funkcie vypýta 10 kvalitných selfie fotografií, na čo si od vás následne od vás vypýta vaše pohlavie a… doplatok. Vývojári sa na tejto obrazovke vyhorávajú na „ohromný výpočtový výkon“, ktorý je údajne potrebný na vygenerovanie takýchto obrázkov. Za 50 unikátnych avatarov (5 variácií v 10 rôznych štýloch) na iOS zaplatíte minimálne 3,49 €.

Utešiť pri tejto cene vás má fakt, že ako predplatiteľ máte tieto ceny o 54 % nižšie, akoby mala aplikácia bez predplatného nejaký zmysel. Našťastie, profilové fotografie si môžete nechať vygenerovať za tento „malý“ poplatok aj počas skúšobnej doby, ktorú si môžete kedykoľvek zrušiť ešte skôr ako vám zaň bude strhnutý poplatok.

Samotná tvorba profilovej fotografie nakreslenej umelou inteligenciou môže trvať desiatky minút. Nezabudnite preto aplikácii povoliť zasielanie notifikácií, aby ste vedeli, kedy budú vaše obrázky hotové.

Zaujímavé je, že za aplikáciou Lensa stojí spoločnosť Prisma Labs, ktorá pred rokmi prerazila s rovnomennou aplikáciou na umeleckú úpravu fotografií. Aplikácia Lensa je tak v podstate prirodzenou evolúciou aplikácie Prisma, ktorá sa z veľkej časti vezie na aktuálnej popularite umelej inteligencie.

Stiahnuť aplikáciu Lensa